Belföld

Az első dózis vakcinával beoltottak közül 21.316 személy fertőződött meg koronavírussal az oltáskampány kezdetétől

2020. december 27-e és 2021. április 25-e között 21.316 személy (az első dózissal beoltottak 0,7%-a) fertőződött meg koronavírussal azok közül, akik a COVID-19 elleni vakcina első adagját megkapták - tájékoztatott csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Belföld

A háborús veteránok ünnepén Iohannis köszönetet mondott a katonák által hozott áldozatokért

A háborús veteránok 'a román hadsereg becsületének és méltóságának élő kifejeződései', és igazi nagykövetei Romániának a szövetségesekkel és partnerekkel való viszonyában - üzente Klaus Iohannis államelnök a veteránok napja alkalmából.
Belföld

Felhatalmazást kapott az oktatási és egészségügyi tárca a biztonságos iskolakezdésre vonatkozó rendelet kibocsátására

Határozatot fogadott el szerda este az országos vészhelyzeti bizottság, amely felhatalmazza az egészségügyi minisztériumot és a tanügyminisztériumot, hogy közös miniszteri rendeletet adjanak ki az oktatás biztonságos körülmények között történő újrakezdéséhez.
Belföld

Az oltási platform mostantól lehetővé teszi, hogy a második dózishoz más oltóközpontot jelöljünk meg

Optimalizálták a COVID elleni oltáskampány informatikai platformját - közölte Facebook-oldalán a RO Vaccinare.
Belföld

A vendéglátóipar fokozatos újranyitása a lakosság immunizáltsági szintjének függvénye

A koronavírus elleni oltási tájékoztató kampányt a lazító intézkedések által érintett egyes ágazatokra szabják - tájékoztat a kormány közleménye a június 1-je után az ország normalitáshoz való visszatérését előkészítő tárcaközi bizottság szerdai ülését követően.
Belföld

Cseke: Megtaláltuk a módját, hogy csökkenjen a fiataloknak szánt lakások ára

„Az Országos Lakásügynökség (ANL) által épített, fiataloknak szánt lakások vételára 2020-ban jelentősen megemelkedett, esetenként megkétszereződött. A program célja lakást biztosítani a fiataloknak, ennek szellemében a vételárat és a bérleti díjat a 2019-eshez hasonló értékekre módosítjuk” – jelentette be Cseke Attila fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős miniszter.
Belföld

Június elsejétől tervez nyitást a kormány

Júniusig legalább ötmillió állampolgár beoltását tűzték ki célul, ennek az átoltottsági szintnek az elérésétől függ a nyitás megkezdése. A hosszú hétvégén sem tekintenek el a szabályoktól.
Belföld

Jelentkezőket várnak a nagyzenekarba

Ha a járványügyi helyzet engedi, akkor az Iskola Alapítvány támogatásával és szervezésében 2021. június 19-én Kolozsvár főterén állhat össze Közép-Európa legnagyobb zenekara.
Belföld

130 éve Erdély tájain az Erdélyi Kárpát-Egyesülettel

A hagyományt folytatva az Erdélyi Kárpát-Egyesület (EKE) meghirdette a 2022-es évi falinaptár-pályázatát, melynek témája: 130 éve Erdély tájain az Erdélyi Kárpát-Egyesülettel. A jelentkezők a naptárba szánt fotókat egészen június 25-ig küldhetik el.
Belföld

Petíció indult az apás szülésért

Egy kolozsvári szülész-nőgyógyász petíciót indított, melyben arra kéri a hatóságokat, hogy újból engedélyezzék, hogy igény esetén az apukák is bent lehessenek párjuk mellett a szülőszobán. Szatmár megyei támogatók aláírását is várják.
Belföld

A járművezetők fele akkor mossa meg autóját, amikor már nagyon koszos

A romániai járművezetők általában akkor mossák meg autójukat, amikor már nagyon koszos, és a várakozási idő a fő szempont az autómosó kiválasztásakor - derül ki a MOL Románia által szerdán közzétett felmérésből.
Belföld

2240 új koronavírusos megbetegedést jelentettek

A legutóbbi tájékoztatás óta 2240 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, azt követően, hogy az elmúlt 24 órában országszerte több mint 35.200 koronavírustesztet végeztek - közölte szerdán a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).