A legutóbbi tájékoztatás óta 1307 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, azt követően, hogy az elmúlt 24 órában országszerte több mint 16.000 koronavírustesztet végeztek - közölte szombaton a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
Üzenetet tett közzé Klaus Iohannis államfő május elseje, a munka ünnepe alkalmából. Iohannis arra emlékeztet, hogy az emberhez méltó munkakörülmények, a méltó fizetés és a nemek közti egyenlőség nem volt mindig magától értetődő.
Több mint 60 tűzoltó hét órán keresztül oltotta péntekről szombatra virradóan a szászrégeni Dalin bútorgyárban kitört tüzet, amelynek következtében három gyártócsarnok teljesen leégett, két másik épület pedig megrongálódott.
Fokozott jelenléttel készülnek a közelgő ortodox húsvétra a Máramarosszigeti Határrendészeti Felügyelőség munkatársai, derül ki a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményükből.
Fokozott rendőri jelenléttel készülnek hazánkban az ortodox húsvétra: a belügyminisztérium 26 ezer rendőrt, csendőrt, határrendészt, és tűzoltót helyezett készenlétbe, hogy szükség esetén közbeléphessenek a bajbajutottak segítése, a közrend helyreállítása és a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások betartatása érdekében — közölte pénteken az Agerpres hírügynökség.
Az elmúlt 24 órában 78.612 személyt oltottak be Romániában a koronavírus ellen — derül ki a COVID-19 elleni oltáskampányt koordináló országos bizottság (CNCAV) által pénteken ismertetett adatokból.
A csíksomlyói hegynyeregben tartják meg az idei pünkösdszombati búcsús nagymisét - közölte pénteken közösségi oldalán a csíkszeredai polgármesteri hivatal.
A legutóbbi tájékoztatás óta 1636 koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, mintegy 32 ezer teszt eredményének feldolgozása nyomán - közölte pénteken a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
Több mint 80.600 román és külföldi állampolgár lépte át a román államhatárt az elmúlt 24 órában több mint 31.400 járművel (ezek közül 13.300 teherszállító) - tájékoztatott pénteken a határrendészet.
2020-ban országszerte összesen 431 gyermeket hagytak sorsukra a szülészeteken és más egészségügyi intézményekben; ez a szám 252-vel, azaz mintegy 37 százalékkal kisebb az egy évvel korábban jegyzettnél - közölte az országos gyermekvédelmi hatóság (ANPDCA).
Üdv!
Mi vagyunk a sütik
Oldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk a kiemelkedő felhasználói élmény biztosítása érdekében. Kattintson a "Cookiek elfogadása" gombra ha egyetért minden típusú süti használatával vagy a "Cookiek személyreszabása" gombra ha szeretné kiválasztani milyen típusú sütik induljanak el.
Süti szabályzat