Május 4-én, kedden újabb 3035 oltópont nyílik meg országszerte, a háziorvosok elkezdik rendelőikben az immunizálást a Johnson&Johnson által kifejlesztett (Janssen) vakcinával — jelentette be hétfőn Andrei Baciu egészségügyi államtitkár.
Hazánkban a koronavírus-járvány tavaly őszi második hullámának kezdete óta először fordult elő hétfőn, hogy ezernél kevesebb új fertőzést diagnosztizáltak 24 óra alatt.
Az eddigi legnagyobb — 643.200 dózist számláló szállítmány vakcina érkezik kedden az AstraZeneca cégtől Romániába, a fővárosi Cantacuzino intézetbe — tájékoztatott hétfőn a COVID-19 elleni oltáskampányt koordináló országos bizottság (CNCAV).
A tavalyhoz képest a keleti kereszténység idei húsvéti ünnepének ideje alatt háromszor nagyobb forgalom volt tapasztalható az országhatáron — tájékoztatott hétfőn Monica Dajbog belügyminiszteri szóvivő.
Florin Cîţu kormányfő arra biztatja az újságírókat a sajtószabadság napján közzétett üzenetében, hogy továbbra is legyenek partnerek a korrekt tájékoztatásban és a koronavírus elleni oltási kampány előmozdításában.
A legutóbbi tájékoztatás óta 682 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, azt követően, hogy az elmúlt 24 órában országszerte 5980 koronavírustesztet végeztek - közölte hétfőn a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
Benzint öntött a testére és meggyújtotta magát a vasárnapról hétfőre virradó éjszaka egy 27 éves, a Máramaros megyei felsővisói fiatalember - tájékoztatott a megye rendőr-főkapitányságának szóvivője.
Az elmúlt 24 órában 41.273 személyt oltottak be Romániában a koronavírus ellen - derül ki a COVID-19 elleni oltáskampányt koordináló országos bizottság (CNCAV) által vasárnap ismertetett adatokból.
Bukarest és 13 megye tartozik jelenleg a sárga zónához, ezekben lakosságarányosan 1,5 és 3 ezrelék közötti a 14 nap alatt jegyzett új koronavírusos esetek száma - közölte vasárnap a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
A legutóbbi tájékoztatás óta 1083 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, azt követően, hogy az elmúlt 24 órában országszerte 11 600 koronavírustesztet végeztek - közölte vasárnap a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
Romániában sokat fejlődtek a bérek az uniós csatlakozás óta, de az átlagos órabér még kevesebb mint harmada, a dolgozói szegénység pedig majdnem kétszerese az európai uniós átlagnak - mutatott rá a munka ünnepe alkalmából írt Facebook-bejegyzésében szombaton Raluca Turcan munkaügyi miniszter.
Az elmúlt 24 órában 60.017 személyt oltottak be Romániában a koronavírus ellen - derül ki a COVID-19 elleni oltáskampányt koordináló országos bizottság (CNCAV) által szombaton ismertetett adatokból.
Üdv!
Mi vagyunk a sütik
Oldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk a kiemelkedő felhasználói élmény biztosítása érdekében. Kattintson a "Cookiek elfogadása" gombra ha egyetért minden típusú süti használatával vagy a "Cookiek személyreszabása" gombra ha szeretné kiválasztani milyen típusú sütik induljanak el.
Süti szabályzat