Belföld

F. Cîţu: Az iskolák az ismert forgatókönyvek szerint nyitnak

A húsvéti vakációt követően az iskolák az ismert forgatókönyvek szerint nyitnak - jelentette ki hétfő este a közszolgálati televízió műsorában a miniszterelnök.
Belföld

A kulturális programok újraindítási kísérletén részt vevő beoltott személyeknek nem kell maszkot viselniük

Azoknak a személyeknek, akik be vannak oltva koronavírus ellen, és részt vesznek a beltéri kulturális programok újraindítási kísérletén, nem kell maszkot viselniük - jelentette be hétfőn a művelődési miniszter.
Belföld

Hátrányosan érintette a pandémia a gyerekeket

A pandémia a meghozott elszigetelődési intézkedések által súlyosbította a gyerekek pszichológiai problémáját és a gyermekbántalmazást, derül ki a Gyerek Telefonja Egyesület sajtóközleményéből. A bántalmazottak többsége lány — jelentették.
Belföld

C. Ghinea: Abban állapodtunk meg, hogy május 31-én nyújtjuk be a helyreállítási tervet

Abban állapodtak meg, hogy május 31-én nyújtják be a Románia által kidolgozott helyreállítási tervet - közölte hétfőn az európai ügyekért felelős miniszter.
Belföld

Hideg napok után felmelegedés, majd ismét enyhe lehűlés várható

A következő két hétben változékony időre számíthatunk, ingadozó hőmérsékleti értékekkel, időközönként csapadékkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfői előrejelzéséből.
Belföld

Az AFM elhalasztotta az iskolaépületek energiahatékonyságának javítását célzó programot

A Környezetvédelmi Ügynökség (AFM) július elejére halasztotta az iskolaépületek energiahatékonyságának javítását célzó program elindítását - tájékoztat az ügynökség hétfői közleménye.
Belföld

A szenátus házbizottsága írásbeli figyelmeztetéssel szankcionálja Diana Şoşoacă szenátort

A szenátus házbizottsága hétfőn úgy döntött, hogy írásbeli figyelmeztetéssel szankcionálja Diana Şoşoacă szenátort. A határozatot a plenáris ülésen olvassák fel.
Belföld

Mihăilă: Az egészségügyi tárcánál is létrehozzuk a munkacsoportot, amely együtt fog dolgozni a kormány tárcaközi bizottságával

Az egészségügyi minisztériumnál is létrehozzák a munkacsoportot, amely együtt fog működni a kormány keretében létrehozott, az ország normalitáshoz való visszatérését előkészítő tárcaközi bizottsággal - jelentette be hétfőn Ioana Mihăilă egészségügyi miniszter.
Belföld

1256 új koronavírusos megbetegedést jelentettek

A legutóbbi tájékoztatás óta 1256 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, azt követően, hogy az elmúlt 24 órában országszerte több mint 11.700 koronavírustesztet végeztek - közölte hétfőn a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
Belföld

Ioana Mihăilă: Javult a helyzet az elmúlt hetekhez képest az intenzív osztályokon

Az elmúlt hetekhez képest javult a helyzet a koronavírusos pácienseket kezelő intenzív osztályokon, vasárnap délután 5 órakor országos szinten felnőttek számára 247 ágy volt üresen, gyermekek számára pedig 32 - közölte hétfői sajtótájékoztatóján az egészségügyi miniszter.
Belföld

Az oltási központok ortodox húsvétkor is nyitva tartanak, akinek akkor van időpontja, menjen el oltatni

Az oltási központok nyitva lesznek mind az ortodox húsvét első, mind a második napján - tájékoztatott hétfőn Ioana Mihăilă egészségügyi tárcavezető, és felkérte az erre a napokra beütemezett személyeket, hogy menjenek el oltani.
Belföld

Cîmpeanu: A tanulók noninvazív tesztelését kértem az egészségügyi minisztertől

Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter hétfőn úgy nyilatkozott, hogy arra kérte a miniszterközi bizottságot és az egészségügyi minisztert, tegyék lehetővé a noninvazív tesztelést az iskolákban. Az oktatási tárca vezetője szerint ezt még a tanulók iskolába való visszatérése előtt meg kell valósítani.