Április 5-e és 17-e között 5,788 millió lejre róttak ki bírságokat a munkaügyi felügyelők az országszerte végzett ellenőrzések során. Ebből az összegből 5,603 milliót a szerződéses viszonyok és munkavédelem és -biztonság terén tapasztalt rendellenességek miatt róttak ki.
A belügyminisztérium tavalyhoz képest 75 százalékkal nagyobb összeget szán idén beruházásokra, és az egyik fő cél a rendőr-főkapitányságok és az őrsök székhelyéül szolgáló épületek felújítása, tekintve, hogy több mint ezer őrsnél még az udvaron van a mellékhelyiség - jelentette ki a tárcavezető.
A romániai fejlesztési minisztérium a román kormánykoalícióban helyet foglaló Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) javaslatára felújítaná Mátyás király kolozsvári szülőházát - jelentette be csütörtökön Kolozsváron Cseke Attila romániai fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős miniszter.
Áthúzta a románok húsvéti utazási számításait a koronavírus-fertőzések ütemének csökkenése, ugyanis Bukarest járványügyi szempontból magas kockázatú "sárga zónába" sorolta az érintett országok többségét, így mind a hazalátogató vendégmunkásoknak, mind a hosszú hétvégét a bolgár vagy görög tengerparton töltő turistáknak azzal kell számolniuk, hogy belépéskor karanténba küldik őket.
A legutóbbi tájékoztatás óta 2523 új koronavírusos megbetegedést igazoltak Romániában, azt követően, hogy az elmúlt 24 órában országszerte több mint 37.300 koronavírustesztet végeztek - közölte pénteken a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS).
Még sok reformra van szükség, de meg van győződve arról, hogy végül a 'románok által kívánt irányban' mozdulnak el a dolgok - jelentette ki pénteken az államfő.
Maratoni oltási akció kezdődik pénteken Temesváron, hétfő reggel 8 óráig 10 ezer személy kaphatja meg a Pfizer-BionTech koronavírus elleni vakcináját a regionális üzletközpontban kialakított 30 oltópontnál.
Parlamenti sztrájkba kezd a Szociáldemokrata Párt (PSD), ha a kormány nem viszi a törvényhozás elé az országos helyreállítási tervet (PNRR) - jelentette ki csütörtökön este az alakulat elnöke.
A tömeges oltás jelenti a kiutat a koronavírus-járványból - jelentette ki pénteken Klaus Iohannis államfő, hangsúlyozva, akkor kezdenek majd el fokozatosan enyhíteni a korlátozó intézkedéseken, amikor csökken a megbetegedések, az intenzív ellátásra szorulók és az elhalálozások száma.
Aktualizálta csütörtök este az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU) a járványügyi kockázatot jelentő, sárga zónás országok jegyzékét.
Üdv!
Mi vagyunk a sütik
Oldalunkon sütiket (cookie-kat) használunk a kiemelkedő felhasználói élmény biztosítása érdekében. Kattintson a "Cookiek elfogadása" gombra ha egyetért minden típusú süti használatával vagy a "Cookiek személyreszabása" gombra ha szeretné kiválasztani milyen típusú sütik induljanak el.
Süti szabályzat