Szatmárnémeti

Vidéken nagyobb az igény a felzárkóztatásra

2021.03.10 - 07:48

Szatmár megyében 1376 diák jelentkezett az Iskola utáni iskola országos programba, mely 34 központban zajlik. A jelentkező diákok közül 926 elemi osztályos, míg 450 gimnáziumi tanuló, derül ki a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményéből. A tájékoztatóból az is kiderül, hogy a felzárkóztatási programba jelentkezők közül 231 diák városi, 1145 pedig vidéki környezetben él.

Az Iskola utáni iskola felzárkóztatási programba azok az elemis és gimnáziumi tanulók jelentkezhettek, akik különböző okok miatt nem tudtak részt venni az online oktatásban, illetve azok, akik bár részt vettek a digitális oktatásban, mégis olyan mértékű lemaradást mutatnak, hogy felzárkóztatásra van szükségük.

A program célja az elemi és gimnáziumi oktatásban a tanulók specifikus képességeinek fejlesztése az iskolai siker esélyének növelése, valamint a korai iskolaelhagyás kockázatának csökkentése érdekében. Azt követően, hogy lezárult a programba való jelentkezés időszaka, a szakemberek azt tapasztalták, hogy sokkal kevesebben iratkoztak fel, mint amennyi olyan gyerekről tudnak, akiknek problémáik adódtak az online oktatás során. Ennek tükrében a tanügyminisztérium 3300-as számú rendelete módosítja a programot, így folyamatosan lehetőség adódik majd az ebbe való jelentkezésre, ugyanakkor a tanintézmények a megyei tanfelügyelőségek értesítése nélkül is megszervezhetik a felzárkóztató órákat, melyek kötelező módon fizikai jelenléttel zajlanak majd.

A diákok úgy vehetnek részt a programban, ha szüleik minden hónap 25-ig írásban kérvényezik azt. A tanfelügyelőség tájékoztatásából az is kiderül, hogy a felzárkóztató program március 9-én kezdődhetett országszerte, s remélik, hogy beváltja majd a hozzá fűzött reményeket. A tanügyminiszteri rendelet arra is kitér, hogy a felzárkóztatási programban órát tartó pedagógusok bére bruttó 100 lej/óra, és egy csoportban maximum 12 diák vehet részt.

Sógor Beáta

Fotó: freepik.com

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Ősztől már hétfajta ösztöndíj lesz

A 2024/2025-ös tanévben már 7 különböző ösztöndíjban részesülhetnek a romániai diákok.
Szatmár megye

„Mesterséges intelligencia, csináld meg a házim!”

Az AI, az interneten elérhető mesterséges intelligencia elterjedésével újabb kihívás elé került az oktatás. Mekkora probléma az, ha nem a gyerek csinálja meg a házi feladatot, hanem egy algoritmus? – dr. Frigy Szabolcs iskolai tanácsadót kérdeztük a jelenséggel kapcsolatban.
Belföld

A Makosz előnyös és logikus tanévszerkezetet szeretne

Sorin Cîmpeanu tanügyminiszter az elmúlt napokban több nyilatkozatában is beszámolt a 2022/2023-as tanév szerkezetével kapcsolatos elképzeléseiről, amelyek szerint egyrészt beiktatnának egy októberi vakációt, illetve visszavezetnék a februári szünetet, másrészt pedig módosulna a tanítási napok száma.