A Honvéd nyerte a Magyar Kupát

2020.06.04 - 07:49

Tizenegy év várakozás után ismét a Budapest Honvéd nyerte meg a labdarúgó Magyar Kupát, miután a szerda esti döntőbe 2–1-re legyőzte a Mezőkövesd együttesét. A kispestiek több mint száz éves történelmében ez volt a 19. kupadöntő, a mostani sikerrel pedig a nyolcadik alkalommal került a klub kirakatába a serleg.

A mostani győzelem különlegessége az, hogy először rendeztek kupadöntőt abban a felújított stadionban, amelyet a Honvéd legnagyobb legendájáról, Puskás Ferencről neveztek el. Ráadásul Pisont István személyében hét év után vezetett kupagyőzelemre csapatot egy magyar edző – de ez akkor is igaz lett volna, ha a Kuttor Attila által irányított Mezőkövesd sikerét hozza a finálé. Legutóbb 2013-ban fordult elő, hogy honi szakembert dobálhattak a magasba a játékosok a döntő megnyerése után, akkor Kondás Elemér diadalmaskodott a DVSC-vel a Győri ETO elleni döntőben (2–1). Pisont a Honvéddal játékosként is megnyerte a Magyar Kupát, 1989-ben.

A Honvéd sikere viszont nem volt borítékolható: ebben a bajnoki idényben pályaválasztóként mindkét együttes 2–1 elveszítette a riválisa elleni mérkőzést, de a borsodiak 26 forduló alatt nyolc pontot „vertek” fővárosi riválisára a bajnokságban, így az NB 1 táblázata alapján a Mezőkövesd számíthatott esélyesnek a végső győzelemre. Így nem volt meglepő, hogy Kuttor legényei valamelyest többet birtokolták a labdát, de fölényük egyetlen helyzetet leszámítva meddőnek bizonyult. A 25. percben kötelezően elrendelt ivószünetet követően fordult a kocka, akkor a piros-feketéknél volt többet a labda, és ha szerencsés körülmények között is, de megszerezték a vezetést egy mezőkövesdin megpattanó lövésével. A borsodiak egyenlítésére viszont alig néhány percet kellett várni, ugyanis az elődöntőben remeklő Tujvel „bevédte” Pekár 25 méteres szabadrúgását.

Fordulás után a Mezőkövesd sorra vezette a veszélyes akciókat, a Honvédnak csak a védekezésre futotta az erejéből, azt viszont hatékonyan és eredményesen tette, mert Tujvelnek nem kellett védenie sem. A Honvéd aztán első valamire való lehetőségét gólra váltotta Kamber közeli fejesével. A gól nem változtatta meg alapjaiban a játék képét: továbbra is a Mezőkövesdnél volt többet a labda, a Honvéd pedig gyors ellentámadásokra rendezkedett be, az utolsó percekben pedig George két „meccslabdát” is elhibázott.

A Honvéd így is nyert, és az 51 millió forint jutalom mellett az Európa Liga-szereplési jogot is megszerezte.

MAGYAR KUPA, DÖNTŐ

Budapest Honvéd–Mezőkövesd Zsóry 2–1 (1–1)

Gólszerzők: Neszterov (33. – öngól), Kamber (56.), illetve Pekár (37.)

(mti)

Rus ismét győztes meccsen játszott Fehérváron

Az egykori válogatott Dzsudzsák Balázs szöglete után szerzett góllal egyenlített a másodosztály listavezetője, a Debreceni VSC az élvonalbeli MTK ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjében, viszont mindez nem volt elég a hajdúsági csapatnak, hogy búcsúztassa a sorozattól a budapesti ellenfelét.

Honvéd – Mezőkövesd döntő jövő szerdán

Veretlenül, és kapott gól nélkül búcsúzott a labdarúgó Magyar Kupa döntőjének a kapujában a másodosztályos MTK csapata, miután a Bundapest Honvéd elleni elődöntő visszavágója is 0–0-s döntetlennel zárult.

Döntetlenek és csak 2 gól az MK-elődöntökön

A másodosztályból feljutott MTK gól nélküli döntetlent játszott a vendég Budapest Honvéddal a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének első, szombati felvonásán.