Zsinórban a kilencedik: bajnok a Juventus

2020.07.27 - 10:19

A vasárnap esti találkozón a torinói alakulat óvatosan kezdett, és átadta a kezdeményezést a genovai ellenfélnek. Lényegében taktikai csata dúlt, majd kiegyenlített küzdelmet lehetett látni kevés eseménnyel. A félidő utolsó perceit megnyomta a Juventus, a 44. percben Bernardeschi remek lövését védte bravúrral Audero. A sok sérülés miatt sokat hosszabbított a bíró, és ez kapóra jött a „zebráknak”: a ráadás hetedik percében egy szabadrúgásnál Pjanic laposan Cristiano Ronaldo elé játszott, aki 13 méterről kilőtte a bal alsót (1–0).

A második félidő első felében inkább a Sampdoria támadott, kisebb helyzetekig el is jutott, de a gólszerzés nem jött össze. A Juventusnak viszont igen, ugyanis a 67. percben Ronaldo lövése kijött a kapusról, Bernardeschi eszmélt a leghamarabb, és a kapuba lőtt (2–0).

A 77. percben megfogyatkozott a Sampdoria Thorsby kiállítása után, és innentől nem maradt kérdés. Ráadásul a 89. percben C. Ronaldo kihagyott egy tizenegyest, de ez már nem osztott, nem szorzott. A Juventus megnyerte a 36. bajnoki címét, sorozatban a kilencediket!

Érdekes mérkőzést rendeztek Bolognában, ahol a kiesés ellen küzdő Lecce az 5. percben már két gólos hátrányban volt. A házigazda együttes hasonló bravúrra legutóbb 1998 áprilisában volt képes, amikor röviddel a kezdés után az Udinese ellen vezetett kettővel. Viszont az ősi egyetemi város csapata mégsem hengerelt, és csak a ráadás percekben szerzett góllal tudott nyerni odahaza. A Leccse ugyanis hatvan perc alatt felzárkózott és egyenlített (2–2).

A Bologna ezzel beállította a Verona 1992 és 1997 közötti negatív rekordját, ugyanis 31 egymást követő meccsen nem tudta megóvni a kapuját a góltól.

A vereséggel a Lecce borzasztóan nehéz helyzetbe került a bennmaradás szempontjából, két fordulóval a vége előtt négy pont a hátránya a 17. Genoához képest.

Kedden és szerdán rendezik az idény utolsó előtti fordulóját. A kiesőzónában maradt Genoa a Sassuolo vendége lesz, míg a Lecce Udinéban játszik.

SERIE A, 36. FORDULÓ

Milan AC – Atalanta Bergamasca Calcio 1–1 (1–1)

G.: Calhanoglu 14., illetve D. Zapata 34.

Brescia FC 1911- Parma Calcio 1913 1–2 (0–0)

G.: Dessena 62., illetve Darmian 59., Kulusevski 81.

Genoa Cricket and Football Club – Internazionale FC 0–3 (0–1)

G.: R. Lukaku 34., 90+3., A. Sánchez 83.

Napoli SSC – Sassuolo Calcio Unione Sportiva 2–0 (1–0)

G.: Hysaj 8., Allan 90+4.

Bologna Football Club – U. S. Lecce 1908 3–2 (2–1)

G.: Palacio 2., Soriano 5., Barrow 90+3., illetve Mancosu 45+2., Falco 66.

Cagliari Calcio – Udinese Calcio 1896 0–1 (0–1)

G.: Okaka 3.

Hellas Verona Football Club – Lazio Societa’ Sportiva 1–5 (1–1)

G.: Amrabat 38. – 11-esből, illetve Immobile 45+5., 83., 90+4. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Milinkovics-Szavics 56., J. Correa 62.

Roma Associazione Sportiva – Fiorentina ACF 2–1 (1–0)

G.: Veretout 45., 87. – mindkettőt 11-esből, illetve Milenkovics 54.

S.P.A.L. – Torino Football Club 1906 1–1 (0–0)

G.: D’Alessandro 80., illetve Verdi 57.

Juventus Football Club – Sampdoria Unione Calcio 2–0 (1–0)

Először verte a Juvét a Porto, nyert a BVB is Sevillában

Hatvanhárom és tizenkilenc másodperc kellett a Porto játékosainak, hogy az egy-egy félidő kezdőrúgását követően mattolja a Juventus védelmét, és betaláljon a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccsén.

A hosszabbításban vették el a Fradi pontját

A Ferencváros hosszabbításban kapott góllal 2–1-es vereséget szenvedett a Juventus vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, így a torinóiak is továbbjutottak a négyesből.

Bajnokok Ligája: Torinóban játszik kedden a Ferencváros

Újabb „gála-mérkőzés” vár a Ferencváros labdarúgócsapatára a Bajnokok Ligája csoportkörében: Szerhij Rebrov vezetőedző alakulata Torinóban a Juventus vendége lesz a G-csoport negyedik fordulójának a mérkőzésén.