A hosszabbításban vették el a Fradi pontját

2020.11.25 - 12:15

Közel volt az óriási bravúrhoz a Ferencváros labdarúgócsapata, hiszen csak néhány perc választotta el Szerhij Rebrov vezetőedző legénységét, hogy ponttal térjen haza Torinóból, a Juventus elleni Bajnokok Ligája-csatából.
A végig bátran futballozó Ferencváros Myrto Uzuni találatával ráadásul szerzett vezetést a 19. percben: Tokmac Nguen kapott labdát középen a felezővonalnál, majd jobb oldalt elfutott, megpattanó beadása így lett tökéletes a védőjét középen megelőző Uzuninak, aki öt méterről a kapuba lőtt (0–1). A csoportkörben először történt meg, hogy a Fradi vezetést szerzett, ráadásul a magyar bajnok eddig minden BL-csoportmérkőzésén legalább egyszer eredményes volt.
Az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo a 35. percben egyenlített: a portugál sztárfocista kissé jobbról befelé húzott, majd 20 méterről ballal kilőtte a rövid alsó sarkot (1–1).
Ezután is mezőnyfölényben játszottak a Zebrák, a Fradi a saját térfelére beszorult, viszont voltak ígéretes ellentámadásai.
A második félidőben tovább erősödött a nyomás Dibusz Dénes kapujára, és ezt jelezte, hogy Federico Bernardeschi 17 méterről a bal kapufát találta el, majd a magyar válogatott hálóőr bravúrosan szedte le a labdát a kapura törő Ronaldo lábáról.

juveFradiRonaldoDibuszUEFA
Amikor már úgy tűnt, hogy a Ferencváros óriási bravúrt végrehajtva ponttal távozhat az Allianz Stadionból, a csereként beálló Alvaro Morata fejese és Dibusz szerencsétlen mentési kísérlete a Juventus javára döntötte el a meccset a 92. percben (2–1).
Ez lett a vége, de elmondható, ha nem is az évszázad mérkőzését, de kétségtelenül az év egyik legemlékezetesebb mérkőzését játszotta a Ferencváros a Juventus ellen.
„Morata a mozgásommal ellentétesen visszafejelte a labdát, próbáltam kézzel-lábbal hárítani, de besodortam a labdát. Ez egy minitragédia, 92 percen keresztül jól végeztük a dolgunkat, néha kis szerencsével, de tartottuk a döntetlent. Egy picit már elhittük, hogy megvan ez a pont, így rosszabbul érint, mintha tíz perccel a vége előtt kaptuk volna a gólt” – mondta a 30 éves Dibusz, aki hozzátette, bravúr lett volna megfogni hat-hét méterről a fejest, senki nem is hibáztatja, csak bosszantó, hogy ilyen szerencsétlen góllal vesztettek.
„Csalódottak vagyunk, hogy a végén kikaptunk, de a mutatott játéknak nagyon örülök. Védekezésben kiemelkedőt nyújtott az egész együttes. Nagyszerű meccset játszottunk a Juventusszal, és még kontrákra is maradt erő” – értékelt az összecsapás utáni sajtótájékoztatón Rebrov, aki hozzátette, az öltözőben is azt mondta tanítványainak, hogy legyenek büszkék magukra.
Az FTC rosszabb gólkülönbsége miatt a Dinamo Kijev mögött maradt a G-csoportban, melyből az olaszok mellett szintén nyolcaddöntőbe jutott a továbbra is százszázalékosan élen álló FC Barcelona. A katalánok egyébként Lionel Messi, Frenkie de Jong, Gerard Piqué, Sergi Roberto, Ronald Araújo, Samuel Umtiti és Sergio Busquets nélkül utaztak Kijevbe, de a második félidőben így is megszórták Mircea Lucescu csapatát, amely így alaposan lerontotta a gólkülönbségét a csoportban.
Jövő szerdán az ötödik fordulóban a magyar bajnok a katalán sztárcsapatot fogadja a Puskás Arénában.

Másik két továbbjutó

Az E-csoportban nagyot küzdött a Rennes is odahaza, a 85. percben egyenlített, végül mégis pont nélkül maradt a Chelsea ellen. A csoport másik meccsén a Sevilla szintén a ráadás percekben szerzett találattal nyert 2–1-re idegenben a Krasznodar ellen, így a londoni alakulattal együtt biztosította helyét a legjobb tizenhat között.
Az F-csoportban a Borussia Dortmund és a Lazio is három gólt szerzett, előbbi a Club Brugge, utóbbi a Zenit ellen gyűjtötte be a három pontot, amivel nagy lépést tett a továbbjutás felé. A Dortmundnál a 20 éves norvég Erling Haaland kétszer is betalált ellenfele kapujába, így tizenkét BL-meccs után 16 gólnál jár!
A H-csoportban a Paris Saint-Germain Neymar büntetőjével legyőzte a Gulácsi Péterrel a kapujában felálló RB Leipziget – Willi Orbán csereként lépett pályára a vendégeknél. A csoport másik meccsén a Manchester United a duplázó Bruno Fernandes vezérletével legyőzte a török Başakşehirt, így visszavágott a három hete elszenvedett vereségért. Ezzel eldőlt, hogy a csoportot kilenc ponttal vezető Manchester már semmi esetre sem fejezi be a csoportkör vége után a nemzetközi kupaszereplést, hiszen nem végezhet a kvartett utilsó helyén, viszont óriási küzdelem várható az utolsó két fordulóban a BL- és EL-helyekért.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, 4. FORDULÓ
E-csoport
Stade Rennais FC – Chelsea FC 1–2 (0–1)

G.: Guirassy 85., illetve Hudson-Odoi 22., Giroud 90+1.
FK Krasznodar – Sevilla FC 1–2 (0–1)
G.: Wanderson 56., ill. Rakitic 4., El Haddadi 90+5.
1. Chelsea FC    4    3    1    0    9–1    10
2. Sevilla FC    4    3    1    0    6–3    10
3. FK Krasznodar    4    0    1    3    4–10    1
4. Stade Rennais FC    4    0    1    3    2–7    1

F-csoport
SS Lazio – FC Zenit 3–1 (2–1)

G.: Immobile 3., 55. (a másodikat 11-esből), Parolo 22., illetve Dzjuba 25.
Borussia Dortmund – Club Brugge 3–0 (2–0)
G.: Haaland 18., 60., Sancho 45.
1. Borussia Dortmund    4    3    0    1    9–3    9
2. SS Lazio    4    2    2    0    8–4    8
3. Club Brugge    4    1    1    2    3–8    4
4. FC Zenit    4    0    1    3    3–8    1

G-csoport
FC Dinamo Kijev – FC Barcelona 0–4 (0–0)

G.: Dest 52., Braithwaite 57., 70. (a másodikat 11-esből), Griezmann 90+2.
Juventus – Ferencvárosi TC 2–1 (1–1)
G.: C. Ronaldo 35., Morata 90+2., illetve Uzuni 19.
1. FC Barcelona    4    4    0    0    13–2    12
2. Juventus    4    3    0    1    8–4    9
3. Dinamo Kijev    4    0    1    3    3–10    1
4. Ferencvárosi TC    4    0    1    3    5–13    1

H-csoport
Paris Saint-Germain – RB Leipzig 1–0 (1–0)

G.: Neymar 11. (11-esből).
Manchester United FC – İstanbul Başakşehir 4–1 (3–0)
G.: B. Fernandes 7., 19., Rashford 35. (11-esből), D. James 90+2., illetve Türüc 75.
1. Manchester United FC    4    3    0    1    12–4    9
2. Paris Saint-Germain    4    2    0    2    5–4    6
3. RB Leipzig    4    2    0    2    4–7    6
4. İstanbul Başakşehir    4    1    0    3    3–9    3

Fotók: uefa.com

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.