Először verte a Juvét a Porto, nyert a BVB is Sevillában

2021.02.18 - 09:05

Alig kezdődött meg a mérkőzés, és az élete első kezdőként lejátszott Bajnokok Ligája-meccsén szereplő Mehdi Taremi máris vezetéshez juttatta a portugál csapatot: az iráni válogatott okozott zavart az olaszok 16-osának a területén, aki végül lecsapott egy hazaadott labdára, és a hálóba vágta a labdát (1–0).
Ezután a torinóiak mezőnyfölényben játszottak, de mindez meddőnek bizonyult. Az első félidőben a vendégeknek összesen négy gólszerzési kísérletük volt és csupán egy találta el ezek közül a kaput.
Fordulás után pedig azonnal jött a következő pofon: Wilson Manafá a 16-os jobb oldalától laposan centerezett, a középen érkező Mpussa Marega elsőre hosszan vette át, azonban Merih Demiral mellől 5 méterről így is lőni tudott, nem is vétette el a bal alsót (2–0). Ez volt tehát a második félidő 19. másodpercében, ennél gyorsabb találatot még soha, egyetlen csapat sem szerzett a Juventusszal szemben a legrangosabb európai kupasorozatban.
A folytatásban az olaszok ismét átvették az irányítást, a Porto pedig kontrákból veszélyeztetett. A hajrában aztán szépített a Juve: Adrien Rabiot futott el a bal szélen, az alapvonaltól remek ütemben lőtte középre a labdát, a védők közötti sávban elsuhanó labdára, a 16-os jobb oldalánál érkezett Federico Chiesa, aki állítgatás nélkül 14 méterről a kapuba helyzete a lasztit (2–1).
A Porto a két csapat ötödik BL-meccsén először tudta felülmúlni a Juventust. Viszont a továbbjutás még nincs lejátszva, az olaszoknak sokat érhet majd az egy hónap múlva esedékes visszavágón a portugáliai gól.

A nap másik mérkőzésén úgy tűnt, hogy a Sevilla folytatja a kiváló szériáját, míg a Borussia Dortmundnak folytatódik a vesszőfutása ebben az idényben. Spanyolország legjobb formában lévő együttese a szerdait megelőző kilenc tétmérkőzésén győzött, története során először nyert sorozatban hét meccset gólt sem kapva. Ráadásul a szerda esti BL-meccsen Julen Lopetegui együttese a szerencsével sem állt hadilábon, Suso egy csel után eleresztett lövése Mats Hummelsről pattant a kapuba (1–0).
A következő percekben látványosan szenvedett a Dortmund, amely nem tudott mit kezdeni a hazaiak visszazárásával és türelmes, sokpasszos játékával. Az áttörést Erling Haaland megindulása és Mahmoud Dahoud gyönyörű gólja hozta meg (1–1).
A viszonylag korán jött egyenlítő találat jót tett a mérkőzés ritmusának is, hiszen a Sevilla ismét támadóra fogta a formát, ezt pedig kíméletlenül kihasználta a Dortmund és Haaland: a norvég támadó előbb a Jadon Sanchóval való összjátékot követően lőtt estében a kapuba, majd a szünet előtt a Papu Gómez felezőnél eladott labdájával végigvitt kontrára tette fel a koronát (1–3). Haaland idénybeli ötödik BL-meccsén a nyolcadik gólját szerezte, összesen 13 találkozón 18 találatnál jár a legrangosabb európai kupasorozatban!
Ugyanakkor, a norvég már csak egy gól választja el attól, hogy kiegyenlítse Kylian Mbappé egyik korábbi rekordját: a 21 éven aluliak külön rangsorában a francia válogatott 19 gól szerzett a BL-ben.
A szünet után főleg a védekezésre helyezte a hangsúlyt a Dortmund, és ez egészen a hajráig eredményesnek bizonyult: akkor a Sevilla a két cserejátékosa – Óscar Rodríguez és Luuk de Jong – közreműködésének köszönhetően szépített, de az egyenlítésre már nem futotta az erejéből (2–3).
A BVB idegenben szerzett három góljával nagy lépést tett a továbbjutás felé, de a második találattal a spanyoloknak is maradt némi reménye.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ

Porto FC – Juventus 2–1 (1–0)
Gólszerző: Taremi 2., Marega 46., illetve Chiesa 83.

Sevilla – Borussia Dortmund 2–3 (1–3)
Gólszerző: Suso 7., L. de Jong 84., illetve Dahoud 19., Haaland 27., 43.

Visszavágó: március 9.

(Nemzeti sport)

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.