A Szatmárnémetiben tett keddi látogatása során az államtitkár elmondta, hogy az elmúlt napokban sokkal többet beszélt a „feedback”-ről, mint eddigi életében összesen. Arról van szó, hogy a diákoknak lehetőségük nyílik értékelést adni a pedagógusok munkájáról, azaz visszajelzést adnak a pedagógusnak.
Ez mindenki számára előnyös lesz, ugyanis a diákokat gondolkodásra készteti, ugyanakkor a tanároknak is segítséget nyújt ahhoz, hogy javítsanak saját teljesítményükön. Ez egy olyan eszköz lesz, melyet minden entitás megkíván, hogy visszajelzést kapjon a nyújtott szolgáltatásáról.
Azonban nem kell megijedni, hiszen a diákok véleménye semmilyen módon nem befolyásolja majd a pedagógusok bérezését vagy bármilyen egyéb, munkához köthető tevékenységét, azonban segíthet a pedagógusoknak abban, hogy javítsanak saját teljesítményükön vagy amennyiben nagyon jó minősítést kapnak a diákoktól, akkor segítsenek kollégáiknak.
Szekely arról is beszámolt, hogy a diákoknak elméletileg 2016 óta lehetőségük van a visszajelzés elküldésére, ám azóta nem sikerült gyakorlatba ültetni a vonatkozó jogszabályt. Most viszont azon dolgoznak a minisztériumban az Országos Diáktanáccsal (CNE) együtt, hogy megalkossák az alkalmazási módszertant és a kérdőívet. A kérdőíveket névtelenül töltik majd ki a gyerekek, így semmi nem gátolja meg őket abban. hogy őszintén el merjék mondani a véleményüket.
Az államtitkár arra is kitért, hogy a beérkezett jelzéseket tanintézményen belül beszélik majd meg, osztályok szintjén, a kollégák és az iskolaigazgatók jelenlétében. A minisztérium szeretné, ha a következő tanévtől országos viszonylatban működne a visszajelzés, és a kérdőívet úgy állítják össze, hogy zárt kérdéseket is tartalmazzon, ugyanakkor lehetőséget biztosítson a diákoknak a saját véleményük megfogalmazására is.
Sógor Beáta