Szatmárnémeti

Online is bevásárolhatunk

2020.04.26 - 09:42

A koronavírus-járvány miatt igencsak népszerűek lettek az elmúlt időszakban a különböző ételek, élelmiszerek és egyéb termékek rendelésére és házhoz szállítására szakosodott weboldalak és mobiltelefonos applikációk. Sokak számára előnyösek ezek a megoldások, hiszen ezek által kényelmesen végezhetik a bevásárlást úgy, hogy otthonaikat sem kell elhagyniuk, a vásárolt termékeket egy bizonyos pénzösszegért házhoz szállítják, ezáltal is csökkentve a megfertőződés kockázatát.

Az online vásárlás során számos termék közül válogathatunk. A kívánt termékeket és azok mennyiségét megjelölve helyezzük azokat a virtuális kosárba, és már adhatjuk is fel a rendelést. A kiszállítási idő az adott cégtől, a vásárolt termékek értékétől, mennyiségétől és a szállítási célhelyszín távolságától is függhet. A kiszállítási feltételek megtalálhatók az üzletek és kiszállító cégek weboldalán és azok telefonos applikációiban is.

Nagyon fontos, hogy mielőtt online vásárlásba kezdenénk, olvassuk el a vásárlási és szállítási feltételeket, amelyeket minden egyes erre szakosodott cég köteles feltüntetni. A kereskedőknek az online térben is kötelezően be kell tartaniuk az élelmiszer-biztonságra, illetve az egyéb jellegű termékek minőségére vonatkozó előírásokat. Fel kell tüntetniük a termékek pontos leírását, továbbá meg kell adniuk elérhetőségeiket is.

Mire figyeljünk? A DSVSA ajánlásai

A Szatmár Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság (DSVSA) az online rendelt élelmiszerek kapcsán arra figyelmeztet, hogy ne mulasszuk el ellenőrizni a kapott termékek csomagolását — a csomagolásnak sértetlennek kell lennie —, továbbá láthatók kell legyenek az adott termék összetevői, annak szavatossági ideje, továbbá a megfelelő tárolás feltételei.

Győződjünk meg arról, hogy a kapott termékek megegyeznek azokkal, amiket a rendelés során kiválasztottunk! Fagyasztott termékek esetében győződjünk meg arról, hogy a szállítás során nem olvadtak-e meg, hiszen az újrafagyasztásuk semmiképpen sem ajánlott. Ha zöldséget és gyümölcsöt vásárolunk, az átvételkor győződjünk meg arról, hogy azok frissek és megfelelő minőségűek!

Ne szabaduljunk meg egyből a vásárlást igazoló nyugtától! A nyugta ugyanis tartalmazza a termékek megnevezését, árát, mennyiségét, illetve a forgalmazó cégek adatait. A nyugta elengedhetetlen az esetleges problémák jelzése, illetve panasztételek során.

Kallós András
 

 

Ajánljuk még a témában:

Helyi érték

A fogyasztás pszichológiája — az vagy, amit fogyasztasz (I.)

A Szatmári Friss Újság Beszélgetések testről és lélekről sorozatának legutóbbi témája a fogyasztás pszichológiája volt. A szatmárnémeti Mézesházban megrendezett kerekasztal-beszélgetésen a témában jártas szakemberek és meghívottak mondták el véleményüket.
Szatmárnémeti

Jelenléti oktatás, néhány kivétellel

Fizikai jelenléttel zajlik jövő héten az oktatás, kivételt csak azok az oktatási intézmények képeznek, ahol SARS-CoV-2-fertőzés miatt online oktatásra kényszerülnek az osztályok — közölte Andrei Baciu egészségügyi államtitkár.
Belföld

Március elsejétől csak a Privát Virtuális Téren keresztül benyújtott adófizetői dokumentumokat veszi figyelembe az adóhatóság

A gazdasági tevékenységet folytató adófizetők március elsejétől csak a Privát Virtuális Téren (SVP) keresztül nyújthatnak be kérelmeket, okmányokat és bármilyen más iratot az Országos Adóhatósághoz (ANAF).