A Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS) közölte, hogy jelenleg normális körülmények között zajlik a forgalom a határátkelőhelyeken, a nagylaki és a borsi autópálya-átkelőknél 40 perc a várakozási idő.
A kitöltött beutazási nyomtatványokban megadott adatok szerint a legtöbb személy (14 615) a Bukaresti Henri Coandă Repülőtéren lépett be az országba. Nagylaknál 3202-en, a kolozsvári repülőtéren 3024-en, a nagylaki autópálya-átkelőnél 2460-an, Borsnál 2442-en érkeztek Romániába.
Vasárnaptól a Romániába érkező személyeknek kötelező módon ki kell tölteniük a digitális beutazási formanyomtatványt. AGERPRES
Korábban írtuk
Több mint 14 000 személy töltötte ki vasárnap a Romániába lépéshez szükséges digitális beutazási adatlapot - közölte a Stratégiai Kommunikációs Csoport (GCS). A GCS arról tájékoztatta az AGERPRES hírügynökséget, hogy a https://plf.gov.ro platform üzembe helyezésétől 18 óráig 35 549 fiókot hoztak létre, és 14 212 ember készített digitális belépési adatlapot (PLF). A platformon fiókot létrehozó és az adatlapot kitöltő személyek száma közötti különbséget azok az érdeklődők teszi ki, akik látni akarták, hogy néz ki az alkalmazás, milyen adatokra van szükség, illetve milyen lépések szükségesek a kitöltéséhez - tájékoztat a hatóság.
A legtöbben - 5221-en - a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőteret jelölték meg az országba való belépés helyszíneként. A kolozsvári Avram Iancu nemzetközi repülőtéren 1193-an, a nagylaki határátkelőnél 955-en, a borsi határátkelőnél 742-en, a nagylaki autópálya-határátkelőnél 708-an terveznek bejönni az országba azok közül, akik vasárnap töltötték ki a PLF-et.
A digitális beutazási adatlap (PLF - Passenger Locator Form) hétfőtől válik kötelezővé mindazok számára, akik Romániába készülnek utazni. Vasárnaptól kezdődően, elektronikus formában lehet kitölteni a https://plf.gov.ro alkalmazásban. Az adatlapot nem kell kinyomtatni, mert a személyazonossági igazolvány vagy útlevél szkennelésekor az űrlapon szereplő adatok megjelennek a határrendészet számítógépes alkalmazásában.
Az adatokat helyesen kell bevezetni, mert a rendszer össze van kapcsolva a személyi nyilvántartások és adatbázis-kezelés igazgatósága (DEPABD), a határrendészet, valamint a fertőzötteket és karanténban levő személyeket nyilvántartó Corona-forms informatikai rendszerével. A dokumentumot már 18 tagállamban használják.
AGERPRES