Szatmárnémeti

Magyar-román együttműködési lehetőségek az ipar 4.0 területén

A technológiai váltás következtében az átképzés kiemelkedő jelentőséggel fog bírni / Fotó: techmonitor.hu
2021.02.25 - 19:00
A gyártási folyamatokban egyre jelentősebb szerepet tölt be a digitalizáció, az ipari automatizáció. Az egymással kommunikáló — úgynevezett M2M technológia —, gyakorlatilag teljesen robotizált és automatizált gyártósorok kialakítása és működtetése éppen ezért a versenyképesség alapját jelentheti.

A témakörre fókuszáló online szakmai konferenciát szervezett a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. szatmárnémeti irodája. Az angol nyelvű rendezvény keretében az azon részt vevő vállalkozók, cégvezetők naprakész információkhoz jutottak többek között az M2M és IoT technológiáról, valamint a digitalizáció révén egyre növekvő adatmennyiségekről, vagyis az úgynevezett big data jelenségről.

A magyar-román együttműködési lehetőségek az ipar 4.0, M2M, IoT, big data területén című webináriumon elsősorban a témában szakértőnek számító magyarországi cégek mutatták be közérthető módon az új ipari forradalom alapjait és innovatív megoldásaikat. Több célgépgyártó vállalkozás, valamint az ezeket vezérlő szoftverek fejlesztésével foglalkozó cég tartott szakmai előadást.

Az előadásokat követően a résztvevők kerekasztal-beszélgetés keretében egyeztethettek cégre, illetve termékre szabottan a meghívott szakértőkkel. Szó esett többek között arról, hogy milyen feladataik vannak az átállásban a cégvezetőknek, hogyan kell képezni vagy éppen átképezni a munkavállalókat, hiszen a technológiai váltás következtében az átképzés kiemelkedő jelentőséggel fog bírni. A szakértők egyetértettek abban, hogy az Ipar 4.0 komoly társadalmi hatásokkal fog bírni a technológiai és gazdasági aspektusokon túl.

A virtuális konferencia második részében lehetőség nyílt arra is, hogy a részt vevő cégek B2B találkozókon konkrét üzleti tárgyalásokat folytassanak, feltérképezzék a jövőbeni együttműködési lehetőségeket.

SZFÚ

Ajánljuk még a témában:

Külföld

Klímavédelmi együttműködésben állapodott meg az Egyesült Államok és Kína

Kétoldalú klímavédelmi együttműködésről állapodott meg szerdán az Egyesült Államok és Kína.
Szatmárnémeti

Határok nélküli együttműködés a Felső-Tisza érdekében

A Felső-Tisza és mellékfolyói vízminőségének kutatási/felmérési/értékelési módszereit mutatták be és vitatták meg múlt héten Szatmárnémetiben a projektben dolgozó szakértők.
Belföld

A román-lengyel-török háromoldalú egyeztetés nagyon jól működik és egyre hasznosabbá válik

A román-lengyel-török háromoldalú egyeztetés nagyon jól működik és egyre hasznosabbá válik, fennállásának kilenc éve alatt hozzájárult az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének (NATO) megerősítéséhez és a keleti szárny biztonságához - jelentette ki pénteken a román külügyminiszter.