Belföld

Két nap alatt csaknem 50 járművet foglaltak le a hatóságok illegális személyszállítás miatt

2021.07.16 - 14:20

Az országos rendőr-főkapitányság tájékoztatása értelmében két nap alatt csaknem 5 ezer járművet ellenőriztek és 3342 bírságot róttak ki. 152 esetben a taxi- és bérfuvarozási szolgáltatásról szóló törvény rendelkezéseinek be nem tartása miatt büntettek, 36 esetben a fuvarokmányok hiánya miatt, 20 esetben a vezetési és pihenőidővel kapcsolatos szabályok megszegése miatt, 42 esetben pedig a járványvédelmi intézkedések be nem tartása miatt szabtak ki bírságot.

337 gépkocsivezetőnek bevonták a jogosítványát és elvették 237 jármű forgalmi engedélyét. Ugyanakkor elrendelték 49 autó lefoglalását, ezeket ugyanis illegális személyszállításra használták.

Az ellenőrzések során 55 bűntettek észleltek a rendőrök, ezek közül 39 közlekedési bűncselekménynek minősül - derül még ki a tájékoztatásból.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Négynapos városnapi útlezárás

A Transilvania sugárutat zárják le az autós forgalom elől a városünnepi hétvégén.
Szatmár megye

Megbüntettek egy nagykárolyi gyorséttermet

Az egység nem tartotta be az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági előírásokat.
Szatmár megye

Lazítanák a dugót, ami Vetés felől akuttá vált

Három sávot kapna a Károlyi út egy szakasza, lenne egy surranósáv a reptér felé és két sáv a körforgalomban.