2013-ban alapították Magyarországon a Bonis Bona díjat, a legjobb tehetséggondozó, tehetségsegítő pedagógusok elismerésére. Rengeteg olyan magyar oktató van, aki segít felismerni, majd támogatni is ezeket a tehetségeket: odafordulnak hozzájuk, felkarolják a diákokat.
Idén több, mint félezer pályázat érkezett, végül pedig ezen a héten 57 pedagógus vehette át a hét elején Budapesten megrendezett ünnepi rendezvényen a „Bonis Bona - A Nemzet Tehetségeiért” díjat, a tehetséggondozásban kiemelkedő munkát végző magyarországi és határon túli pedagógusok és tehetségsegítő szakemberek.
A „Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért” díj összesen négy egyéni kategóriában adható, melyre idén 532 érvényes, nyílt jelölés érkezett: „Kiváló tehetséggondozó”, „Kiváló tehetségfejlesztő”, „Kiváló tehetségsegítő” kategóriákban, ebből elismerésben összesen 50-en részesültek, illetve „Életmű díjat” 6 szakember vehetett át. A díjakat Novák Katalin EMMI Család- És Ifjúságügyekért Felelős Államtitkár adta át. Ebben az elismerésben részesült Hadházi Erzsébet Éva zenetanárnő a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum pedagógusa, aki a „Bonis Bona – A Nemzet Tehetségeiért” - „Kiváló tehetséggondozó” kategóriájában vehette át díját.
Hadházi Erzsébet Éva 2004 óta tanít zenét a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceumban, ekkor megalapította a Harmónia kórus-zenekart, mely gazdag repertoárral rendelkezik, előadásaik értéket képviselnek, felléptek testvériskolák napjain, gálákon, versenyeken, karácsonyi koncerteken és egyéb ünnepeken.
Már első osztálytól tanulhatnak az útmutatásával hangszeres zenét diákjai, akik tudásukat a heti szentmiséken kamatoztatják a zenei szolgálat során, amely hitben, önbizalomban és rutinszerzésben is erősíti a tanulókat. Tábort, kirándulást, imát, örömzenélést szervez, de jótékonysági akciókba is bármikor szívesen részt vesz diákjaival, ezzel is erősítve szociális érzékenységüket. Lelkesedéssel és elkötelezettséggel 2005-ben elindította „A zene összeköt – Hám Zenei Verseny” sorozatot, melynek célja, hogy felfedezze, erősítse az iskola tehetséges zenészeit. Önállóságra, színpadi tapasztalatszerzésre, a minőségi zene szeretetére és örömteli együttlétre is ösztönzi ezáltal a diákokat, amely során változatos formációban és műfajban bizonyíthatnak évről-évre, saját ízlésüket képviselve. Megtervezi, szervezi a versenyt, és a felkészülésben is jelen van, külön-külön minden diákkal. A zenei versenyen a tanintézet 100–130 diákja vesz részt fellépőként évente, hiszen van, hogy családok, vagy teljes osztályok is beneveznek. A Hám Zenei Versenyben mindig apró meglepetések várják a résztvevőket, a legjobbakkal pedig profi stúdió felvétel is készül.
A diákok gondozása hasonlóképpen történik más zenei versenyekre is, ahonnan szép eredményekkel térnek haza, úgy helyi, megyei, egyházmegyei, országos, de nemzetközi szinten is. A tanárnő pedagógiájának titka a szabadon, örömmel, szeretettel nevelés, mely másokért élő embereket formál. Loyolai Szent Ignác mondja: „A szeretet inkább cselekedetekben nyilvánuljon meg, mint szavakban!” Nagyon találó ez a mondat az elkötelezett, odaadó munkájának szemléltetéséhez, egyfajta maxima ez az oktató-nevelő munkájában – szerepel a kitüntetett pedagógus méltatásában.