Ismét Javi Martínez döntötte el a Szuperkupát

2020.09.25 - 10:57

A spanyolok a 13. percben Lucas Ocampos büntetőjével szereztek vezetést (0–1), a nagy fölényben futballozó bajorok pedig a 34. percben Leon Goretzka révén egyenlítettek (1–1). A német sztárcsapat ugyan uralta az összecsapást, de legfőképpen Manuel Neuer bravúrjainak köszönhette, hogy eljutott a hosszabbításig, mivel több ziccert hárítani tudott. A trófea sorsát a 104. percben éppen egy spanyol, a világ- és Európa-bajnok Javi Martínez döntötte el (2–1), így a Bayern története során második alkalommal hódította el a trófeát. Érdekesség, hogy a veterán futballista szerezte a Bayern második gólját a Chelsea elleni 2013-as Szuperkupa-mérkőzésen is, amivel csapata a 121. percben egyenlített és végül büntetőkkel diadalmaskodott.
A koronavírus-járvány kitörése óta ez volt az első olyan mérkőzés az európai szövetség (UEFA) égisze alatt, amelyet nézők előtt rendeztek meg. A Puskás Arénába rendkívül szigorú egészségügyi óvintézkedések mellett térhettek vissza a szurkolók, de a stadion kapacitásának húsz százalékát használhatták ki, így 15 500 néző volt a lelátókon.

Helsinkiben küzdenek szerdán a Szuperkupáért

A Real Madrid ötödször vagy az Eintracht Frankfurt először – ez a kérdés vár döntésre szerda este a helsinki Olimpiai Stadion játékterén, a 47. labdarúgó európai Szuperkupa-mérkőzésen. Új rekordok dőlhetnek meg, illetve újabb forradalmi újítást vet be az UEFA.

A Chelsea tizenegyesekkel legyőzte a Villarrealt

A Chelsea 1–1-es döntetlen után tizenegyespárbajban 6–5-re legyőzte a Villarreal csapatát a labdarúgó Európai Szuperkupa-mérkőzésen, szerdán Belfastban.

Orosz bíró vezeti az európai Szuperkupa-döntőt

Az orosz Szergej Karasev lesz a labdarúgó Európai Szuperkupa-döntőnek játékvezetője – hozta nyilvánosságra a kontinentális szövetség (UEFA).