A Chelsea tizenegyesekkel legyőzte a Villarrealt

2021.08.12 - 10:36

A Bajnokok Ligája-címvédő angol csapatnál a 22 éves védő Trevoh Chalobah, míg az Európa Liga-győztes spanyoloknál a 24 éves szenegáli csatár Boulaye Dia ezen a találkozón mutatkozott be együttesében.
A Chelsea kezdett aktívabban és az első félidő első felében hatalmas labdabirtoklási fölényben játszott, ami a 27. percben érett góllá: Kai Havertz bal oldali lapos beadására középen Hakim Zijecs egyedül érkezett középen (1–0). A gólszerzőt az első játékrész hajrájában sérülés miatt le kellett cserélni, Gerard Moreno hatalmas erejű lövése pedig a ráadásban a keresztlécet találta telibe.
A fordulás után teljesen visszaállt a Chelsea, a Villarreal pedig újabb kapufát lőtt, majd átvette a találkozó irányítását és veszélyesebben játszott. A londoniak játékán négy cserejátékos sem segített, a Villarreal pedig a helyzetek és a kapufák után eljutott végül egy gólig is: Dia sarokkal készítette le a labdát a tizenhatoson belül Gerard Morenonak, aki ezúttal nem hibázott (1–1). A kapott gól után ismét magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak a londoniak, de a rendes játékidőben újabb találat nem esett.
A hosszabbításban mindkét csapat a biztonságra törekedett, igazán nagy gólhelyzet nem volt, így tizenegyespárbaj döntött, amelyre Thomas Tuchel levitte a meccset végigvédő Mendyt és behozta Kepa Arrizabalagát. A 26 éves spanyol hálóőr – akit az előző szezonba szorított ki a kezdőből Mendy – Aissza Mandi, majd a hetedik párbajban Raúl Albiol kísérletét is hárította, és mivel csapattársai közül csak Havertz hibázott, 1998 után másodszor lett a Chelsea-é a Szuperkupa.
A Villarreal története során először veszített tizenegyespárbajt az európai kupaporondon, eddig háromból három volt a mérlege, legutóbb épp az EL-döntőben győzte le így a Manchester Unitedot.

EURÓPAI SZUPERKUPA

Chelsea FC – Villarreal CF 1–1 (1–0, 1–1, 1–1) – tizenegyesekkel: 6–5

Belfast, Nemzeti Stadion, 10 435 néző
Gólszerzők: Hakim Zijecs 27., illetve Gerard Moreno 73.

(MTI)

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.

Helsinkiben küzdenek szerdán a Szuperkupáért

A Real Madrid ötödször vagy az Eintracht Frankfurt először – ez a kérdés vár döntésre szerda este a helsinki Olimpiai Stadion játékterén, a 47. labdarúgó európai Szuperkupa-mérkőzésen. Új rekordok dőlhetnek meg, illetve újabb forradalmi újítást vet be az UEFA.