Belföld

Határrendészet: mintegy 89 ezren lépték át az országhatárt az elmúlt 24 órában

2021.10.20 - 08:22

A belépőoldalon mintegy 42.700 személy jelentkezett ellenőrzésre 15.400 járművel, a kilépőoldalon pedig 46.600 személyt és 17.600 járművet regisztráltak.

A Magyarországgal közös határszakasz átkelőinél körülbelül 27.800 személyt és 15.500 gépkocsit (6900 teherszállító járművet) jegyeztek, közülük 15.200 személyt 8800 járművel a kilépőoldalon.

A közleményből az is kiderül, hogy az elmúlt 24 órában 44 illegális tettet (25 bűncselekményt és 19 kihágást) észleltek a határátkelőknél és a zöldhatáron. A kirótt bírságok értéke meghaladja az 55 ezer lejt.

A hatóságok nem engedtek be az országba 17 külföldi államolgárt, mert nem tettek eleget a belépési feltételeknek, 5 román állampolgárt pedig a törvényes előírásokra hivatkozva, különböző okokból nem engedtek ki Romániából.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Négynapos városnapi útlezárás

A Transilvania sugárutat zárják le az autós forgalom elől a városünnepi hétvégén.
Szatmár megye

Lazítanák a dugót, ami Vetés felől akuttá vált

Három sávot kapna a Károlyi út egy szakasza, lenne egy surranósáv a reptér felé és két sáv a körforgalomban.
Belföld

Az elszegényedés jele

Majdnem öt százalékkal kevesebbet vásároltunk.