Hamilton rajt-cél győzelmet aratott

2020.08.30 - 19:55

A 35 éves brit pilótának ez volt az idei ötödik, pályafutása során pedig a 89. sikere, így már csak kettő hiányzik neki ahhoz, hogy beállítsa a hétszeres vb-győztes Michael Schumacher 91 futamgyőzelmet számláló rekordját.
    A Spában negyedszer diadalmaskodó Hamilton - aki két hete a Spanyol Nagydíjon is rajt-cél győzelemmel zárt - mögött csapattársa, a finn Valtteri Bottas ért célba másodikként, míg a dobogó alsó fokára Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője állhatott fel.
    A rajtot az első sorokból indulók egyformán jól kapták el, így a sorrend nem változott, bár a harmadik kanyarban Verstappennek meg kellett küzdenie Daniel Ricciardóval (Renault). Az első kör végén Hamilton, Bottas, Verstappen volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, hátrébb pedig Pierre Gasly (Alpha Tauri) "vitte el a show-t", miután a 12. pozícióból startolva az ötödik körben már nyolcadik volt.
    A 11. körben Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) és George Russell (Williams) látványos balesete miatt a pályára hajtott a biztonsági autó, miközben a két versenyző épségben elhagyta az ütközés helyszínét. A safety car-időszak alatt a mezőny nagy része a boxba hajtott és kereket cserélt, majd a 15. kör elején folytatódhatott a küzdelem.
    Az újraindításnál Hamilton megőrizte a vezető pozíciót, mögötte Bottas és Verstappen száguldott.
    A verseny második fele sok izgalmat már nem tartogatott, a pilóták szinte kivétel nélkül a biztonsági autós időszakban elfoglalt helyükön haladtak egészen a befutóig, csak a végül ötödik Esteban Ocon és a nyolcadik helyig ismét előretörő Pierre Gasly tudott előzni.
    Az egész szezonban szenvedő Ferrari-pilóták mindketten célba értek, bár a négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel és a monacói Charles Leclerc sem szerzett pontot: előbbi 13., utóbbi a 14. helyen zárt.
    A vb egy hét múlva Monzában, az Olasz Nagydíjjal folytatódik.

Parázs csata lesz Abu-Dzabiban: F1-es világbajnokot avatnak

Lewis Hamilton a múlt hétvégi Formula–1-es Szaúdi Nagydíjon aratott győzelmével utolérte Max Verstappent az egyéni összetettben, a sportág történetében így mindössze második alkalommal készülhet a két vb-aspiráns pontazonossággal az idényzáróra.

Hamilton óriásit autózott Brazíliában

A tizedik helyről rajtoló Lewis Hamilton (Mercedes) aratott győzelmet a Formula–1-es Sao Pauló-i Nagydíj versenyén, aminek révén 14 pontra csökkentette a lemaradását a második helyen befutó Max Verstappen (Red Bull) mögött. A dobogó alsó fokára Valtteri Bottas (Mercedes) állhatott fel.

Norris kockáztatott, Hamilton nyert

Izgalmasra sikeredett a Formula–1 15. versenyhétvégéje, hiszen már a szombaton a harmadik szabadedzést az eső miatt törülni kellett.