Norris kockáztatott, Hamilton nyert

2021.09.26 - 16:50

De a délutánra felszáradó pálya alaposan megkeverte a kártyákat, így Lando Norris, Carlos Sainz, (és megnagyobb meglepetésre) George Russel sorrendben rajtol el a mezőny éle a vasárnap délutáni futamon. A címvédő Lewis Hamilton a negyedik helyről vágott neki a versenynek, míg a listavezető Max Vertappen, illetve Valtteri Bottas és Charles Leclerc is a rajtrács végére lett sorolva a motorcsere miatt.
Sainz nagyon jól rajtolt, és bár az első egyenesben úgy tűnt, hogy beragad Norris és Russel mögé, az első kanyar előtt a spanyol maradt az ideális íven, így Ferrari pilótája került az élre. A 13. körben viszont Norris előzött, miközben Sainz az abroncsai kopásával küzdött és visszaesett. A hátralevő körökben a kerékcserék alakították a sorrendet, de az utolsó öt körben aztán megérkezett az eső is. Norris kockáztatott, és a pályán maradt, míg a többiek majdnem mind átmeneti esőgumit tettek fel – és utóbbiaknak lett igazuk. Hamilton nyert, pályafutása 100. futamgyőzelmét ünnepelhette, Vertappen pedig 18 pozíciót javítva a másodiknak érkezett célba. Sainz lett a harmadik, Norris pedig meg kellett elégedni a 7. pozícióval.

Hosszabbították a szerződést, de marad a geokódolás

Hivatalos: 2025 végéig az M4 Sport a Formula-1 kizárólagos magyarországi televíziós közvetítője. Az újabb közvetítési szerződés aláírását Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója jelentette be a Magyar Nagydíj előtt a Hungaroringen.

Amatőr hibák a Ferrarinál, tizedik helyről indulva nyert Verstappen

Lemondhat az egyéni és csapat-világbajnoki címről is a Ferrari Formula–1-es csapata, miután a Magyar Nagydíjon (újfent) olyan hibákat vétettek, amelyek nem jogosítják fel az olasz csapatot, hogy a világ legjobbjának mondhassa magát.

Szombaton zivatar kavarhatja meg a kártyákat a Hungaroringen

A mogyoródi Hungaroringgen zárul az egy hónapos, négy futamhétvégés nagydíjdömping a Formula–1-es világbajnokságon, utána pedig kezdődik a négyhetes nyári szünet.