Belföld

Egyszerűsödik a közúti bírságok kifizetése

2021.11.03 - 13:16

A jogszabály megteremti a lehetőséget arra, hogy a büntetéseket ezentúl egy külön erre a célra létrehozott bankszámlaszámra fizethesse be a gépjárművezető, így nem szükséges elküldeni a kifizetési bizonylatot a rendőrségnek, és az önkormányzatok is mentesülnek a büntetések behajtása alól - számolt be közleményben az RMDSZ.

A tervezet kidolgozója, Benedek Zakariás képviselő a szavazás után elmondta, az önkormányzatok számára is nehézséget jelentett a büntetések behajtása, hiszen a költségvetés leosztásakor ezeket a be nem hajtott összegeket is felszámolják, így a be nem hajtott összegek értékével gyakorlatilag csökken az anyagi támogatottságuk az állami költségvetésből. 'A ma megszavazott törvénytervezettel sikerült megoldást találni erre a problémára és egyszerűsíteni a büntetések kifizetését' - idézte a közlemény az RMDSZ képviselőházi frakcióvezető-helyettesét.

A törvény kihirdetése után, a Hivatalos Közlönyben való megjelenést követően lép érvénybe.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Zajlanak az útfelfestések Szatmárnémetiben

Autóutak és bicikliutak megkopott felfestését egyaránt frissítik Szatmárnémeti-szerte — parkolóhelyek miatt eltolt útközép több utcában is.
Szatmár megye

Megbüntettek egy nagykárolyi gyorséttermet

Az egység nem tartotta be az állategészségügyi és élelmiszer-biztonsági előírásokat.
Szatmár megye

Márciusi, környezetvédelmi ellenőrzések

Egy hónap alatt közel ötven pénzbüntetés és határidőhöz kötött intézkedések előírása.