Szatmárnémeti

119: gyermekbántalmazási egységes segélyhívó

Fotó: Agerpres
2022.01.05 - 20:41
Üzembe helyezte a Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán az 119-es egységes hívószámot, amelyen ezentúl jelenteni lehet a gyerekekkel szembeni visszaéléseket, bántalmazásokat vagy hanyagságot.

Január 5-én lépett életbe az éjjel-nappal hívható, 119-es egységes segélyhívó szám, amelyen gyermekbántalmazásról, kizsákmányolásról, elhanyagolásról, valamint az erőszak különböző formáiról tehet bejelentést bárki, akinek tudomása van ilyen esetekről, illetve természetesen maguk az elszenvedő áldozatok, a gyermekek is jelezhetik ezeket.

Szatmár megye szintjén a szociális és gyermekvédelmi igazgatóság munkatársai fogadják a hívásokat; a bejelentést követően — amennyiben a helyzet úgy kívánja — az igazgatóság egy, már működő mobil egysége kimegy a helyszínre, és azonnali támogatást nyújt a sértettnek, súlyos esetekben pedig más, sürgősségi struktúrákat is bevonhatnak a mentésbe, hogy biztosítsák a gyermek számára a szükséges védelmet abban az esetben, ha az élete közvetlen veszélyben forog, vagy fennáll a veszélye annak, hogy a fenyegetés súlyos következményekkel járhat a gyermek egészségére és épségére nézve. A 119-es egységes segélyhívó bármilyen hálózatból ingyenesen hívható. Sz. K. M.

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Egyre több gyermeket bántalmaznak Szatmár megyében

Folyamatosan nő a bántalmazott gyermekek száma Szatmár megyében, egyre több kiskorút hanyagolnak el vagy bántalmaznak a szülei, nő a kiskorú anyák száma, és azon gyermekeké is, akik szexuális erőszak áldozatai.
Nagykároly

FRISSÍTVE! Gyermekbántalmazás miatt őrizetbe vett szülők

FRISSÍTVE: A szülőket előzetes letartóztatásba helyezték. Őrizetbe vették vasárnap egy kétéves Szatmár megyei gyermek Németországban élő szüleit, miután – a rendőrség szerint –, németországi tartózkodásuk alatt bántalmazták a kisgyermeket.
Belföld

Gyermekbántalmazás: 11 hónap, több mint 90 ezer hívás

Ötpercenként hívja valaki — a létrehozása óta eltelt 11 hónapban több mint 90 ezer hívás érkezett a 119-es egységes hívószámra, amelyen a gyerekekkel szembeni visszaéléseket, bántalmazást, elhanyagolást lehet jelenteni; a hívások nyomán több ezer gyermeket mentettek ki válsághelyzetekből.