Valtteri Bottas a 11-es élén

2020.07.05 - 18:06

A Mercedes ott folytatta az idényt, ahol az előzőt abbahagyta, így Valterri Bottasnak köszönhetően dominálva nyerte a német csapat az idénynyitó Formula–1-es ausztriai futamot. Mögötte viszont rendkívül izgalmas, mozgalmas volt a vasárnapi verseny.

A mezőny még nem volt túl a futam első harmadán, de hárman már feladni kényszerültek a versenyt. A 11. körben a második Max Verstappen alatt vesztette el az erejét a motor, hét körrel később Daniel Ricciardo alatt is feladta a versenyt a Renault, a 20. körben pedig Lance Strollon volt a sor, hogy a garázsba kormányozza az erőtlen versenyautóját.

A 26. körben Kevin Magnussen miatt rázódott össze a mezőnyt, hiszen a dán autója leállt a bukótéren, így jönnie kellett a Safety Carnak. A kerékcserénél nagy volt a tülekedés, olyannyira, hogy a nagy sietésben Lando Norris és Sergio Pérez kevés híján össze is ütközött a boxutcába. A mexikóit a veszélyes manőverért 5 másodperces büntetéssel sújtották.

A folytatásban Carlos Sainz a két ferraris közül szeretett volna kijönni, amikor a hátánál levő Sebastian Vettelt kicsit megpörgette a harmadik kanyarban. Ezután nem, de az 51. körben jött vissza a biztonsági autó, mivel George Russel „parkolt le” a Williamsszel a pálya szélén.

Az 55. körben Safety Car le – az 56. körben Safety Car vissza: Kimi Räikkönen autójáról vált le a jobb első kerék, és a finn pilóta a célegyenes bejáratnál kellett hagyja a sérült versenygépet.

Hamilton és Alexander Albon összeakadása is okozott némi izgalmat, amiután a Red Bull pilótája feladta a versenyt, a címvédő pedig – akit a hétvégén többször is vizsgált a versenybíróság a szabálytalanságok miatt –, megúszta az esetet egy 5 másodperces időlevonással, amivel együtt a 4. helyen zárta a futamot. Egyébként 11-en jutottak el a kockás zászlóig, egyedül az újonc Nicholas Latifi nem szerzett pontot.

Folytatás július 10-12-én, ugyancsak Spielbergben.