Az utazó színházi fesztivál idei 6 napos programjában lengyelországi és hazai produkciók szerepelnek a következő helyszínekkel: Nagykároly, Kolozsvár és Szatmárnémeti. Ebben az évben a szervezők felejthetetlen élményeket terveznek nyújtani nyilvános tereken, és mindenképp be fogják tartani a jelenlegi egészségügyi szabályokat is. Nagykárolyban augusztus 17–18-án, Kolozsváron augusztus 19–20-án, míg Szatmárnémetiben augusztus 21–22-én áll meg a színházi karaván. A KaravanAct utazó színházi fesztivált 2015-ben rendezte meg első alkalommal a Shoshin Színházi Egyesület, azzal a céllal, hogy újragondoljon és életre keltsen egy régi hagyományt: az utazó színházak, utazó társulatok hagyományát. A KaravanAct élő organizmus kíván lenni, amely dialógust alakít ki a nézővel, nem várja meg, amíg megkeresik: ő maga megy a nézők elébe. Ugyanakkor új kihívásokat állít a színház és a róla alkotott koncepcióink elé az előadások tereinek változatossága, újszerűsége, a műfaji változatosság és a tematikák sokszínűsége terén.
Nagykárolyi előadások
A sepsiszentgyörgyi M Studio Mozgásszínház PYRO című szabadtéri tűzshow-jával készül elkápráztatni a közönséget. A társulat cirkuszi elemekből állította össze előadását, amelynek ötlete több mint tíz évvel ezelőtt, az Uray Péter rendezte Ünnep című cirkuszszínházi előadás próbáján született meg. A színészek Molnár Hajnalka tűzzsonglőr révén ismerkedtek meg a poi technikával, amely az évek során kibővült a tüzes bottal, az ugrókötéllel, a tenyérfáklyával, a legyezővel és a tűzfújás technikájával is. A következő előadók lépnek fel: Chiriţescu György, Deák Zoltán, Gáll Katalin, Nagy Eszter, Polgár Emília, Szekrényes László, Veress Nagy Attila. Az előadás zenei anyagát küb_beat & perkucigo alkotta meg.
A Shoshin Színházi Egyesület Háy János Apa lánya produkciójával készül az érdeklődők számára.
„A szöveg hátterében Irena Sendlerowa lengyel ápolónő alakja áll, aki több mint 2000 gyereket mentett ki a varsói gettóból a második világháború alatt. A valós háttér azonban, ahogyan maga a szerző is jelzi darabjának előszavában, csupán kiindulópont, és végül alkotócsapatunk számára is csak ürügyet jelentett, hogy a külső elnyomás, a kiszolgáltatottság, a bezártság helyzetének feltárása közben megérinthessük és bejárhassuk az érem másik oldalát, a belső bezártságot, a bennünk lévő korlátokat, az ember képtelenségét az igazi szabadságra, és azt, hogy 'a saját börtönünk rabjai vagyunk, és nem tudunk falat rombolni, és örülünk, ha mások húznak körénk falat, mert azt hisszük, miattuk vagyunk fogságban'” — vélik a szereplők. Előadják: Kiss-Ferenczi Sára, Márkos Tamás, Ruszuly Ervin. Az élő zenét Márkos Tamás biztosítja. A darabot, amelynek dramaturgiai munkatársa Veres Kincső, Köllő Csongor rendezte.
Emil Gherasim, művésznevén Fluidian zeneszerző, gitáros és hangművész. Zenei palettáját az akusztikus és elektronikus zene, a film- és színházi zene is színesíti, emellett tartalmazza a kortárs táncelőadások és vizuális alkotások számára létrehozott hangmintákat, a minimalista texturális zenét, „hangfestményeket” és az ambientális hangzást. Zenéje speciális improvizációs módszerrel születik meg, személyes és mélyen meditatív hangulatú. A gitár különböző módokon való felhasználásának (pl. a húrokat fújva vagy vonót alkalmazva, mindezeket elektronikusan megmásítva), és saját minimalista texturális koncepciója révén zenéje kontemplatív, lebegő hangutazássá alakul át.