Belföld

USR: van egy újabb USL-többség a parlamentben

2021.10.19 - 12:19

A bejegyzésben megállapították, hogy "van egy újabb USL-többség Románia Parlamentjében", hangsúlyozva, hogy a PSD és a PNL nem képes túllépni saját sérelmein, érdekein és politikai számításain, ezért a szakbizottságokban negatívan véleményezik a miniszterjelölteket. Ennek azonban az USR szerint "semmi köze nincs a kormányprogramba foglalt intézkedésekhez vagy a miniszterek személyéhez".

A párt leszögezte, azért állt a parlament elé kormánynévsorral és kormányprogrammal, mert a PNL és a PSD "megfutamodott a felelősség elől".

"Az USR végig fogja vinni ezeket a javaslatokat, mert mielőbb kormányra van szükségünk, hogy az ország kilábaljon a válságból" - olvasható a bejegyzésben. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.