Belföld

USR PLUS: Florin Cîţu négyszeresére emelte a polgármestereknek és helyi kiskirályoknak szánt összeget

2021.09.06 - 15:19

Az alakulat hétfői közleményében azt írják, hogy a kormányfő "folytatja a visszaélések sorát", és miután jóváhagyta az 50 milliárd lejes településfejlesztési programot, "hogy megvásárolja párttársai támogatását", az eredetileg megszabott összegnél négyszer több pénzt készül juttatni a polgármestereknek és "helyi kiskirályoknak" a kormány tartalékalapján keresztül.

A párt szerint az eredetileg megszabott 597 millió lejről 2,5 milliárd lejre növelték ezt a tételt a költségvetés-kiigazítás tervezetében. Mindeközben - teszik hozzá - a járvány kellős közepén Florin Cîţu nem adta hozzájárulását ahhoz, hogy az egészségügyi tárca költségvetését 5 milliárd lejjel egészítsék ki, pénzhiányra hivatkozva "legtöbb 2 milliárd lejt" hagyott jóvá.

"Sőt mi több: megtagadta, hogy 10 millió lejt utaljanak ki a kormány tartalékalapjából a gyermekek tuberkulózis, tetanusz, gyermekbénulás, kanyaró és diftéria elleni védőoltására, arra hivatkozva, hogy az egészségügyi miniszter nem indokolta meg ennek sürgősségét" - áll még a közleményben. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Pataki: Az elmúlt tíz év legnehezebben összeálló költségvetése a mostani

A tavalyinál vékonyabb költségvetés több mint felét, 238,5 millió lejt fejlesztésekre és beruházásokra fordítják, jelentős összegeket kap az egészségügy és az úthálózat, de a kultúra sincs feledve.
Nagykároly

Elfogadták Nagykároly 2026-os költségvetését

Nagykároly Helyi Tanácsa elfogadta a város 158,5 millió lejes 2026-os költségvetését. Az összeg több mint felét fejlesztésekre és beruházásokra fordítják.
Szatmárnémeti

Nehéz helyzetben kiegyensúlyozott költségvetés

A polgármesteri hivatali szakapparátusa elkészítette, a szatmárnémeti tanács elfogadta a város 2026-os költségvetését.