Belföld

Újabb szigorítások jönnek

Fotó: Gönczy Tamás
2021.10.22 - 15:15
A Covid-19-járvány terjedését fékezni hivatott újabb intézkedésekről számolt be Raed Arafat belügyi államtitkár, az országos katasztrófavédelem vezetője a péntek délutáni kormányülés után.

Arafat közölte, a sportversenyeket nézők nélkül kell megrendezni a következő időszakban.

Tilos koncerteket, szabadtéri előadásokat tartani, a színházakban és mozikban a nézőtér befogadóképességének 30 százalékát lehet elfoglalni, és kizárólag zöldigazolvánnyal rendelkező (beoltott, a betegségből kigyógyult vagy tesztelt) személyek számára engedélyezett a belépés.

Az éttermek 21 óráig működhetnek, és csak oltási igazolvánnyal rendelkező vagy a Covid-betegségből kigyógyult személyeket fogadhatnak.

Betiltják harminc napra a magánrendezvények (esküvők, keresztelők), konferenciák és workshopok szervezését, az üzletek pedig 5 órától 21 óráig tarthatnak nyitva - közölte Raed Arafat.

Az országos katasztrófavédelem vezetője rámutatott, 22 órától kijárási tilalom lép érvénybe az ország egész területén. A beoltott, illetve a betegségen átesett személyekre nem vonatkozik a korlátozás. Az országos vészhelyzeti bizottság korábban közölt határozata értelmében a következő esetekben engedélyezett még a lakhely elhagyása 22 óra után: munkavégzés céljából (munkahelyi igazolással); halaszthatatlan egészségügyi-orvosi ellátás, gyógyszerbeszerzés érdekében, gyermekek, idősek, betegek, fogyatékkal élők ellátása, elkísérése, családtag elhalálozása esetén, egyéni felelősségvállalási nyilatkozattal; átutazók vagy olyan utasok esetében, akik repülő-, autóbusz- vagy vonatjeggyel igazolni tudják, hogy utazásuk egybeesett a tilalom időszakával.

Arafat elmondta, a hétfőtől érvényes új rendelkezések szerint a létfontosságú cikkeket árusító egységeket leszámítva mindenhova csak oltási vagy a betegségből való felgyógyulást bizonyító igazolással engedélyezett a belépés.

A hamis vagy más személy nevére szóló Covid-igazolvány használata bűntettnek minősül, és bűnvádi eljárás indítását vonja maga után - nyomatékosította a belügyi államtitkár.

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bukarest: a mélybe zuhant a CFR-palota egyik liftje

A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. Heten voltak a lezuhant liftben, öt embert vittek kórházba
Külföld

Joe Biden koronavírusos lett

Koronavírussal fertőződött meg Joe Biden; az elnök lemondta szerdai kampányprogramját - közölte a Fehér Ház.
Belföld

689 koronavírusos eset az országban

58 személyt kezelnek kórházban koronavírussal, közülük nyolcat intenzív osztályon.