Belföld

Törvényhozási Tanács: A kormánynak a gyerekpénz kapcsán hozott sürgősségi rendelete alkotmányellenes és törvénytelen

2021.06.25 - 12:46

'A mi szemszögünkből a kezdeményezés nem csak alkotmányellenes, de törvénytelen is' - mondta Iordache a parlamentben. Hozzátette, ez a rendelet ugyanolyan alkotmányellenes és törvénytelen, mint a kormány által ebben az ügyben javasolt korábbi jogszabály, amelyet a Törvényhozási Tanács szintén negatívan véleményezett, de a kormány nem vette figyelembe a véleményét.

A kormány csütörtöki ülésén elfogadta a gyermeknevelési támogatás (gyermekpénz) 2022. január 1-jétől érvényes emeléséről szóló sürgősségi rendeletet, amely arról is rendelkezik, hogy 2023-tól az infláció mértékének megfelelően nő a juttatás összege.

Florin Cîţu miniszterelnök szerint jövő év elejétől a 2 évesnél kisebb gyerekek 486 lejre jogosultak (fogyatékkal élők esetében 3 év a felső korhatár), a 2 és 18 év közöttiek juttatása pedig 243 lejre nő, a fogyatékkal élők esetében 486 lej lesz.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.