A testület emellett minimumkövetelményekkel szabályozná a távmunkát, pontosan meghatározva a munkafeltételeket, valamint a munka- és a pihenőidőt. A képviselők felhívták a figyelmet, hogy egyre többen — különösen a koronavírus-járvány alatt — végzik munkájukat digitálisan, és az elektronikus eszközökön keresztül folyamatosan elérhetők, ami kedvezőtlenül hat a munka és a magánélet egyensúlyára, rossz közérzethez, kiégéshez vezethet, írja az MTI.
Lassan egy éve már, hogy széles körben elterjedt az otthoni munkavégzés, mely nem is olyan egyszerűen kivitelezhető, ha a házimunka, gyerekek mellett kell maximális teljesítményt nyújtani. A képviselők úgy vélik, hogy alapvetően mindenkinek joga van a lecsatlakozáshoz, senkitől nem várható el, hogy munkaidőn túl bármilyen digitális csatornán munkával foglalkozzon, telefonokra vagy e-mailekre válaszoljon.
A tagállamoknak tehát mindent meg kellene tenniük annak érdekében, hogy a munkavállalók ténylegesen élhessenek a kijelentkezéshez való jogukkal, és emiatt ne érje őket hátrányos megkülönböztetés, bírálat a munkáltatójuk részéről.