Szatmárnémeti

Szülői segítség nélkül nem működik

Fotó: pexels.com
2020.11.20 - 14:24
Mindenki életében sorsdöntő az írás és olvasás megtanulása, s ez a normál oktatási rendszerben sem egyszerű feladat, ám most, az online térben a pedagógus minden képességére szükség van, de a szülőknek is ki kell venniük részüket a tanítási folyamatból.

Az online oktatás előnyeiről, hátrányairól számtalan véleményt fogalmaztak már meg a szakemberek, pedagógusok, szülők, diákok, ám abban nagyjából mindenki egyetért, hogy legrosszabbul a kisdiákokat, különösen az előkészítősöket és elsősöket érinti a távoktatás, hiszen az írás és olvasás elsajátítása aktív iskolai jelenlét esetén sem egyszerű, így, online rendszerben pedig nemcsak a pedagógusok, hanem a szülők is jelentős mértékben ki kell vegyék részüket a tanítási folyamatból, ha nem szeretnék, hogy a gyermekük lemaradjon.

Az elsősök oktatásáról a pandémia idején Nichita-Sulyok Júlia, az Aurel Popp Művészeti Líceum pedagógusa számolt be. „Teljes napot, teljes embert kíván az online oktatás. Én igyekszem úgy megoldani a feladatot, hogy a szülőknek a lehető legkevesebb dolguk legyen” — fogalmaz a pedagógus. Elmondta, hogy ő a szülők igényeihez igazodva két csoportra osztotta 17 fős osztályát, így délelőtt és délután is tart online tanórákat élőben, háromszor 20 perces intervallumban. Mivel a gyerekek még kicsik, önállóan nem tudnak sem a Zoom, sem a Meet platformra csatlakozni, elengedhetetlen a szülők segítsége, akiknek onnantól már nem kell a számítógép előtt maradniuk, hogy elindították a programot. „Mivel most tanuljuk a betűket, az írást és olvasást, én kicsi videókat készítek az új betűkről, azok írásáról, kiejtéséről, melyeket feltöltök a Google Classroomba, és onnan a szülők csak el kell hogy indítsák, tehát a kattintás után már egyedül is boldogulhat a gyerek. Természetesen a diákok által elvégzett feladatokat, melyeket elküldenek nekem, átnézem, kijavítom, visszajelzést küldök a gyerekeknek, ez nagyon fontos számukra” — fogalmazott a tanítónéni, majd hozzáfűzte, hogy egy tapasztalt pedagógusnak nap mint nap készülnie kell az iskolai oktatásra és most az online oktatásra is.

Ebben az esetben a pedagógusoknak is képezniük kell magukat, ha hatékonyan szeretnének oktatni, és ezt leggyakrabban autodidakta módon teszik. „Én jelenleg reggel fél héttől este fél nyolcig az online oktatással foglalkozom. Vagy tanítom a diákjaimat, vagy átnézem a beküldött feladatokat, vagy önmagam képzem” — összegzett Nichita-Sulyok Júlia.

Sógor Beáta

Ajánljuk még a témában:

Vidék

Egy egész község összefogása

A hét elején leégett Ombodon egy családi ház. Sérültek szerencsére nincsenek, de egy család egész életének munkája, lakhatása vált a tűz martalékává
Nagykároly

Kormánytámogatás a nagykárolyiaknak

Több mint százezer lejes támogatást folyósít a nagykárolyi gázrobbanásban érintetteknek a román kormány a munkaügyi minisztériumon keresztül. Összesen tizennégy család jut ezáltal segítséghez.
Szatmárnémeti

113-as: segélykérés üzenetben is

A 112-es sürgősségi szám mellett évek óta működik a 113-as is, amelyre olyan hallás- és beszédkárosult személyek küldhetnek segélykérő szöveges üzenetet, akiknek a telefonszámát előzőleg a sürgősségi hívások rendszerét működtető szolgálat nyilvántartásba vette.