Szatmári versenyzők nyerték a Szarvasi Kenumaratont

A Hans Lindner alapítványtól kapott kenuval versenyez a csapat már második éve. (Fotó: csapattag)
2022.08.10 - 14:28
Óriási teljesítményt ért el a szatmárnémeti kenucsapat a magyarországi Szarvason, ahol egy 25 éves hagyománnyal rendelkező nemzetközi maratonversenyen abszolút bajnokok lettek.

A Molnár Rajmond, Darida Kristóf, Darida Mircea és az aradi Babos-Molnár Claudiu alkotta négyes 2 óra 7 perc alatt teljesítette a 21 kilométeres távot a Körös holt- és élő ágán rendezett versenyen.
„Erre az eredményre már nagyon régen fáj a fogunk – mondta lapunknak Molnár Rajmond, aki egykor Babos-Molnárral együtt korosztályos válogatott kajakosok voltak. – 2009-ben neveztünk először erre a versenyre Darida Mirceával, amikor egy harmadik helyet sikerült összelapátolni. Azóta legalább háromszor már visszajöttünk erre a versenyre, de ilyen eredményt még soha nem értünk el” – tette hozzá.
A versenyen egyébként 21 kilométert kell teljesíteni két átemeléssel. Vagyis, a holt ágon kezdődik a küzdelem, majd a versenyzők a szárazföldön kell a legrövidebb idő alatt átvigyék a kenut a folyó élő ágára. A körön belül ugyanúgy kerülnek vissza a versenyzők a holt ágra (a szárazon összesen közel 1 kilométert kell vinni a hátukon a kenut), hogy célba érhessenek.
179 nevező volt idén, a szatmári, aradi kvartett pedig a profik között indult, és a teljes mezőnyt maguk mögé utasítva zártak az élen. Molnár Rajmond hozzátette, most újabb célt tűztek ki maguk elé: a jövő évi kiráson 1 óra 50 perc körüli idővel meg akarják dönteni a pályarekodrot. „Idén a körülmények nem voltak olyanok, hogy rekordot döntsünk, de ez egy következő cél” – mondta.
Az egykori kajakozó sportoló, Molnár Rajmond visszaemlékezett arra, hogy 2009-ben, frissen végzett egyetemistaként hirtelen sok lett a szabadideje, és hiányzott neki a versenyzés. „Akkor már régen abbahagytam a versenyszerű kajakozást, de szeretem ezt a sportot. Tudomást szereztem a szarvasi versenyről, beszereztem egy túrakenut, amit elneveztünk MobyDick-nek, és náhány volt kajakos barátommal csapatot alkottunk. Nem volt sok időnk a felkészülésre, 2 hétre rá már Szarvason küzdöttünk. Darida Mirceával, Nagy Endrével és Bikács Istvánnal sikerült a harmadik helyen zártni, amire nagyon büszkék voltunk. A későbbi versenyeken még csapattárs volt Antal István, Dobi Norbi, Czerlau Attila, Vékony Józsi (Joe). Tavaly Darida Kristóffal és Mirceával a kenu hármasba neveztünk, kategóriánkban elsők lettünk, de az abszolút cím elmaradt. Az sem volt rosszabb, mint a mostani, de az idei egy erős 21 km volt – tette hozzá Molnár Rajmond. – Nagy meló volt ezt, így összehozni. Mindenki komolyan vette a feladatát és profin kezelte a helyzetet, habár a körülmények úgy hozták, hogy idén egyáltalán nem tudtunk együtt edzeni! Néha szerencse is kell, most velünk tartott.” A versenyző ugyanakkor elmondta, hogy a Hans Lindner Alapítvány is támogatta őket ezen a versenyen.
Elmondta, ők a Szamoson szoktak edzeni. Hangsúlyozta, hogy a szatmári folyó jelenlegi alacsony állása egyáltalán nem meglepő, hiszen minden évben hasonló a helyzet. „Nem kell pánikolni az alacsony vízszint miatt. Most csak az történik, hogy ez szárazszág és alacsony szint tovább tart, mint máskor.” Ugyanakkor elismerte, hogy nem elég a Szamoson edzeni, a környező tavakra is ki szoktak evezni, mindezek ellenére nem tudnak minden körülményre felkészülni, ami egy versenyen adódhat. „A nagyon alacsony vízállás keresztbe tud tenni nekünk is, de az emberi kreatíviás ilyenkor  eljön bennünk is, és segítünk magunkon.”
Végezetül Molnár Rajmond elmondta, hogy már tudják mit lesz a jövő augusztus ötödikei programjuk, de most mindent megtesznek azért, hogy együtt, és kellő körülmények között készülhessenek fel a 26. Szarvasi Kenumaratonra. „Új kihívás következik! 2023. augustus 5-én meg kell védeni a címünket… és jó volna egy pályarekordot is evezni!”

Jól szuperált Szarvason a Szatmárnémeti Rockhajó

Négyfős szatmári csapat vett részt augusztus 17-én a XXVII. Szarvasi Kenumaratonon.

Evezősport: Európa bajnoki ezüst és ötödik hely Boszniában

A román csapat tagjaként egy ezüstérmet és egy ötödik helyezést szerzett az aradi Voinţa egyesület tagjaként a szatmárnémeti Molnár Rajmond Milán a múlt heti vadvízi EB-n.

Kajak: aranyat ért Molnár Rajmond evezése

A dobogó legfelső fokára állhatott a szatmárnémeti Molnár Rajmond, miután ismételt Piteşti-en és tavaly után idén is megnyerte az október 7. - 8.-i, Bascov tavi kajak-maratont.