Ennek megfelelően a munkavállalók 22 százaléka áttárgyalná a munkabeosztását, hogy kevésbé legyen leterhelve, 21 százaléka pedig sporttal, jógával, olvasással és hasonló tevékenységekkel próbál feltöltődni. A munkavállalók 14,4 százaléka az elmúlt egy évben már szakemberhez is fordult, hogy javítson pszichés állapotán, 24,2 százalékuk pedig hasonlót tervez.
A kiégés okai között leggyakrabban a megnövekedett munkamennyiség, a pszichikai kimerültség és a járvány okozta stressz szerepel. A válaszadók 45 százaléka érezte rendkívül stresszesnek és megterhelőnek a járvány eddigi időszakát, és mindössze 18 százalékuk mondta azt, hogy nem voltak problémái.
A kiégés vagy burnout szindróma egyébként bármely foglalkozási területen megjelenhet, ahol a munka érzelmi megterheléssel jár, de a segítő foglalkozásúak fokozottan veszélyeztetettek. Leggyakrabban az orvosokat, pszichológusokat, pedagógusokat, szociális segítőket, ápolónőket, hospice-házakban dolgozókat, lelkészeket, mentősöket és más hasonló, emberekkel kapcsolatos tevékenységeket végzőket sújtja; különösen azokat, akik túlzottan igényesek magukkal szemben, folyamatosan nehezen teljesíthető elvárásokat támasztanak önmagukkal szemben. SZFÚ