Az Agerpres hírügynökség által kedden ismertetett felmérés szeptember–októberben készült 1572 alkalmazásban lévő alany megkérdezésével. A válaszadók egyharmada arra panaszkodott, hogy túl sokat dolgozik és a kiégés fenyegeti, illetve nem keres eleget a szükségleteihez képest. Húsz százalékuk úgy érzi, nincs megbecsülve a munkahelyén, míg 13 százalékuknak magánéleti problémái vannak – mondták.
Raluca Dumitra, a portál marketingmenedzsere úgy nyilatkozott: a román munkaerőnél egyre gyakoribbak a pszichés problémák, a szorongás, a kimerültség, a bizonytalanság, a depresszió, és szerinte az elmúlt évek történései – a világjárvány, a háború és a gazdasági recesszió – után ez nem meglepő.
A megkérdezettek több mint felénél a félelmek oka, hogy bevételeik esetleg nem fedezik majd a drágulás mértékét, rosszabbodni fog az anyagi helyzetük.
Több mint egyharmaduk úgy érzi, a munkáltatójuk nem érti meg őket, több mint húsz százalékuk pedig arra panaszkodik, hogy elveszítette az érzelmi stabilitását. Ennek ellenére a megkérdezettek csupán egyharmada kérte pszichológus segítségét, a megkérdezettek több mint fele anyagilag nem tudja megengedni magának a terápiát.
A mentális egészség világnapján számos romániai civil szervezet hívta fel a figyelmet a Romániában egyre több embert érintő pszichés problémákra. Figyelemfelkeltésként kedd este a román kormánypalotát kék fénnyel világítják meg, és az egészségügyi minisztérium is számos kerekasztal-beszélgetést tart szakemberekkel a témában.
Hírszerkesztő