Sikerrel kezdett a BL-ben a Fradi és a CFR

2021.07.07 - 09:50

A magyar és román bajnokcsapat kispadján is egyaránt új edző debütált. A zöld-fehéreknél az osztrák Peter Stöger vezette első tétmérkőzésén a csapatot, míg a kincses város csapatának kispadjáról Marius Șumudică vezényelte le első meccsét a CFR edzőjeként.
A budapesti találkozó elején a koszovói vendégek futballoztak veszélyesebben és egy lesgólt is szereztek. A Fradi a 17. percben Haratin kapufájával „érkezett meg” a meccsbe. Innentől az FTC játszott fölényben, de kis híján a koszovóiak szereztek vezetést: Otto John egyedül vezette a labdát Dibusz Dénesre, de mellé lőtte a ziccert.
A második félidőben is nagyon sok volt a hiba hazai oldalon. Azonban a vendégek kezdtek elfáradni, és ezt kihasználva a Ferencváros megszerezte a vezetést: a tavalyi BL-menetelés egyik hőse, Tokmac Nguen értékesített egy kiváló beadást a 70. percben (1–0). Ezt követően összeomlottak a vendégek, a Fradi pedig megtáltosodott, és nyolc percen belül újabb két gólt rúgtak, amivel el is dőlt az összecsapás (3–0).
Az előző kiírásban főtáblás magyar bajnok így magabiztos előnnyel várhatja a jövő keddi visszavágót. A párharc győztese a második selejtezőkörben a litván Zalgiris Vilnius vagy az északír Linfield együttesével találkozik (a keddi meccset a litvánok 3–1-re nyerték meg odahaza).

11-es a 11. percben
Kolozsváron Jochem Kamphuisnak vélhetően sietett az órája, ugyanis a holland bíró 3 perccel korábban indította el a CFR – Borac Banja Luka mérkőzést. Ez váratlanul érte a meccset közvetítő televíziótársaságot is, így mire odakapcsoltak, már közel egy perce ment a játék. Sok mindenről nem maradtak le a televízió nézői, de nem sokkal később a hazaiak már vezetést szereztek: Billel Omrani tört be a 16-oson belülre, Djordje Milojevic pedig csak szabálytalansággal tudta megállítani a CFR játékosát, amiért járt a 11-es. A büntetőt viszont Ciprian Deac elrontotta, de a kapufáról visszapattanó labdát Omrani 16 méterről visszaküldte a kapuba (1–0).

cfrBoracBanjaLukaGSPro-1
Negyed órával később a Deac, Omrani kettős összehozta a CFR második gólját is: ezúttal a francia szolgálta ki gólpasszal a román csapattársát, Deac pedig 12 méterről már nem hibázott (2–0).
Továbbra is a román bajnok játszott fölényben, és sorra puskázta el az adódó gólszerzési lehetőségeket, amit az ellenfél még az első félid végén büntetett: Almedin Ziljkic bal oldali beadására a görög légiós, Panagiotis Moraitis érkezett, aki 6 méterről védője mellől fejelhetett a kapuba (2–1).
A kolozsváriak izlandi légiósa, Runar Mar Sigurjonsson állította be a mérkőzés végeredményét egy szépségdíjas találattal (3–1).
A találkozó végén a román bajnok vegyes érzésekkel vonult le a pályáról, hiszen magabiztos győzelmet arattak, azonban a meccs képét tekintve akár 5–0 vagy 6–0 is lehetett volna a végeredmény, ha a befejezésnél jobban összpontosítanak.

Új UEFA-szabály
Gólt is kapott a CFR odahaza, viszont ez nem számít majd a jövő keddi keddi visszavágón. Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) ugyanis ettől az idénytől kezdődően eltörölte az idegeben lőtt gól előnyét.
A mostani helyzetet tekintve tehát a bosnyák csapatnak nem elég a 2–0-s győzelem a továbbjutáshoz. Amennyiben ez lesz a jövő heti találkozó végeredménye, akkor következnek a hosszabbítások, és szükség esetén a 11-es párbaj.
A CFR – Borac Banja Luka párharc győztese a BL következő selejtezőkörében a luxemburgi Fola és a gibraltári Lincoln mérkőzés továbbjutójával fog játszani. Az első meccsen, Luxemburgban 2–2-es döntetlen született.

BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ

1. mérkőzés

Ferencváros – FC Prishtina (koszovói) 3–0 (0–0)
G.: Tokmac Nguen 70., Ryan Mmaee 74., Miha Blazic 78.

Kolozsvári CFR – Borac Banja Luka (bosnyák) 3–1 (2–1)
G.: Billel Omrani 11., Ciprian Deac 28., Runar Mar Sigurjonsson 60., illetve Panagiotis Moraitis 45+1.

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.