„A robotika a nemzetközi pedagógiai szóhasználatban a STEAM rövidítéssel jelölt — természettudományos, informatikai, matematikai és művészeti — területre fókuszál. A robotikás tehetséggondozó programunk arra törekedet, hogy az abban részt vevő gyermekek mindegyike a benne rejlő készségek és képességek maximumát hozhassa ki magából. A folyamatos informatikai és technológia fejlődés korszakát éljük. Lassan már nem lesz olyan terület, ahol ne lenne szükséges legalább egy alapvető informatikatudás – 15-20 év múlva már szinte nem is lesz olyan munkakör, amihez ne lenne szükség legalább alapfokú kódolási ismeretekre. Rövidesen a programozói készségek is épp annyira elvártak lesznek, mint a nyelvtudás.
A robotika oktatása erre a folyamatosan változó és fejlődő világra készítik fel a gyerekeket, ezen túl pedig aktívan hozzájárul olyan kulcsfontosságú készségek fejlesztéséhez, mind együttműködés és csapatban dolgozás, a projektszemléletű gondolkodás és a kreatív problémamegoldás, önszabályozó tanulás.
A robotika szakkörön résztvevő negyedikes kisdiákok szövegértését is fejlesztettük a robotok bevonásával, meséket jelenítettek meg robotokkal. A kicsik robotika szakkörén több egyszerű DC motorral meghajtott gépet sikerült megépíteni: Sumobot, Teki a béka, ritmus papagájok, táncoló kakaduk, tricikli, pörgő virágok. A választott mesék feldolgozásakor, bemutatásakor készült robotok: A kiskondás, Az öreg halász és a nagyravágyó felesége. A gyerekek által írt mesék (két mese született: A varázsbankjegy és A kertész virágai) bemutatása robotokkal. A középiskolások szakkörén ipari robotok, önjáró robotok, stb. megvalósításával és bemutatásával foglalkoztak. Készült: fényérzékelős éneklő robot, automata várkapu, fényérzékelős sorompó, területen bentmaradó robot, nyomkövető versenyautó robot, harapós krokodil és sárkány robot, daruval ellátott tojásgyűjtő robot, tojáskereső robot, tojást számláló robot, tojás emelő robot, irányt jelző távirányítós sárkány robot, labirintusból kitaláló robot, katasztrófa elhárító robot, Mikulást érzékelő és éneklő robot. Csodás kaland volt, köszönjük!” — fogalmaznak a programban részt vevő pedagógusok és diákok egyaránt. SZFÚ