Belföld

Románia a legnagyobb költségvetési deficitet regisztráló tagállamok közé tartozott az első negyedévben

2021.07.22 - 12:47

Az EU statisztikai hivatala szerint 2021. januárja és márciusa között a költségvetési hiány szintje továbbra is magas volt, bár 2020 utolsó negyedéhez viszonyítva csökkent. A mérséklődés a koronavírus-pandémia miatt korábban meghozott korlátozó intézkedések részleges feloldása miatt következhetett be, amely eredményeként a költségek alacsonyabb szinten mozogtak, míg a jövedelem stabil maradt, állapítja meg az Eurostat.

2021 első negyedében Dánia és Luxemburg kivételével minden egyes tagállam regisztrált költségvetési hiányt.

Az adatok szerint Málta regisztrálta a legmagasabb, 9,8 százalékos deficitet, majd Franciaország következik 9,3 százalékos GDP-arányos hiánnyal, Csehország 8,8, Litvánia 8,6, Magyarország 8,5 és Románia 8,3 százalékkal. Romániában az államháztartási hiány 2020 utolsó negyedében 10 százalékos, 2020 első negyedében pedig 7,5 százalékos volt.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Pataki: Az elmúlt tíz év legnehezebben összeálló költségvetése a mostani

A tavalyinál vékonyabb költségvetés több mint felét, 238,5 millió lejt fejlesztésekre és beruházásokra fordítják, jelentős összegeket kap az egészségügy és az úthálózat, de a kultúra sincs feledve.
Nagykároly

Elfogadták Nagykároly 2026-os költségvetését

Nagykároly Helyi Tanácsa elfogadta a város 158,5 millió lejes 2026-os költségvetését. Az összeg több mint felét fejlesztésekre és beruházásokra fordítják.
Szatmárnémeti

Nehéz helyzetben kiegyensúlyozott költségvetés

A polgármesteri hivatali szakapparátusa elkészítette, a szatmárnémeti tanács elfogadta a város 2026-os költségvetését.