Román-fiaskó, remekelő magyarok

2020.10.12 - 05:55

Két elkeseredett csapat találkozott egymással vasárnap este a Nemzetek Ligája 4. fordulójában, hiszen három nappal előtte Norvégia és Románia labdarúgó-válogatottja is vereséget szenvedett az Európa-bajnokság pótselejtezőjének az elődöntőjében. Ez az elkeseredettség azonban csak a vendég románok játékára nyomta rá a bélyegét, hiszen a hazai északi alakulat hamar összekapta magát, és simán, 4–0-lal legyűrte Mirel Rădoi szövetségi kapitány együttesét. A fiatal román szakvezető ehhez fogható vereséget még nem szenvedett el kapitányi minőségében, viszont ő is elismerte, hogy most azt érdekli leginkább, hogyan tudja majd talpra állítani legénységét, hogy szerdán ne fussanak bele egy hasonló zakóban az osztrákok elleni hazai meccsen.
Ausztria egyébként átvette az első helyet a csoportban, a korábbi éllovas, Románia pedig a harmadik helyig csúszott vissza a táblázatban.
Ezzel szemben Belgrádban két olyan együttes csapot össze, amely megnyerte az Eb-pótselejtező elődődöntőt, így jó hangulatban folytathatták az NL-szereplést. Ráadásul a házigazda Szerbia éppen a norvégokat búcsúztatta, míg Magyarország akár a románokkal is összetalálkozhatott volna a döntőben, amennyiben Rădoi-csapat nem kap ki Izlandon.
Marco Rossi szövetségi kapitány legénysége hozta a jó formát vasárnap is, és remek játékkal semelgesítette a szerb ellenfél támadási kísérleteit. A jó védekező és harcias játék, illetve az ellenfél letámadása meghozta a gyümölcsét, hiszen ezek összhangja kellett a magyarok vezető találatához: a vajdasági Topolyán született 31 éves Könyves Norbert egymaga harcolt a szerbek védőjével és kapusával addig, míg az üres kapuba guríthatott, így első válogatottbeli mérkőzésén góllal mutatkozott be a Zalaegerszeg játékosa (0–1) (képünkön). Amint a végén kiderült, ez a találat éppen elég volt a magyar nemzeti együtteshez, második sikerét jegyezze a Nemzetek Ligája csoportkörében. Bár a házigazdák a találkozó utolsó fél órájába teljesen átvették az irányítást, a támadók csak egy kapufáig jutottak.
Ezzel a magyar válogatott megerőzsítette második helyét a táblázatba, így a szerdai, moszkvai találkozón a széria két legjobb csapata mérkőzik meg.

Norvégia – Románia 4–0 (2–0)
G.: Erling Haaland 13., 64., 74., Alexander Sorloth 39.
Oroszország – Törökország 1–1 (1–0)
G.: Anton Mirancsuk 28., illetve Kenan Karaman 62.

Kedd, 4-es csoport
21.45: Ukrajna – Spanyolország (magyar Sport 1)
21.45: Németország – Svájc (magyar Sport 2)

NEMZETEK LIGÁJA, 4. FORDULÓ, C-LIGA
Kedd, 1-es csoport
19.00: Azerbajdzsán – Ciprus (magyar Sport 1)
21.45: Montenegró – Luxemburg

NEMZETEK LIGÁJA, 4. FORDULÓ, D-LIGA
19.00: Lettország – Málta (magyar Sport 2)
21.45: Feröer-szigetek – Andorra
Kedd, 2-es csoport
21.45: Liechtenstein – San Marino

Történelmi siker: így még nem kaptak ki az angolok

A magyar labdarúgó-válogatott kedden 4–0-ra nyert Anglia vendégeként a Nemzetek Ligája A-osztályának negyedik fordulójában, így 69 év után diadalmaskodott újra a szigetországban, sikerével pedig a 3. csoport élére ugrott.

A németekkel ikszeltek a magyarok, finneket vertek a románok

A magyar labdarúgó-válogatott 1–1-es döntetlent játszott szombaton a német csapattal a Nemzetek Ligája A-osztályának harmadik fordulójában, a Puskás Arénában, ezzel megőrizte csoportjában a második helyet.

Megszorongatták címvédőt

Hollandia 31–30-as győzelmet aratott Románia felett a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.