Rámosolygott a szerencse a Ferencvárosra

2021.08.05 - 09:33

Parádés hangulatban kezdődött a Ferencváros és a Slavia Praha mérkőzése a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában, és ennek a hangulatnak főszereplői a stadion B-szektorát megtöltő Fradi-drukkerek voltak, akik már fél órával a kezdés előtt rázendített a „Mindent bele!” rigmusra, a kezdő sípszó pillanatában pedig felemelt lapocskái egy futballcipőt és egy focilabdát rajzoltak ki. A tábor üzenete aztán egy molinón is megjelent: „Lőnötök kell egy gólt!”
Végül nem egy, hanem kettő lett a vége, viszont ez közel sem volt olyan sima siker, mint ahogy azt a végeredmény mutatja.
Az első félidő nagy részében a csehek agresszív letámadásai miatt a Ferencváros nem tudta sokáig megtartani a labdát, és többször is Dibusz Dénesnek kellett védenie a Slavia lövéseit.
A cseh ellenfél már a saját kapujánál letámadta az FTC-t, és ez a harcmodor alaposan meglepte a zöld-fehéreket. A hazai játékosok nem tudtak hátulról építkezni, a Slavia addig üldözte őket, amíg a labda egyre hátrébb került, végül a kényszerűségből felívelt labdát könnyedén begyűjtötte a cseh bajnok és már indult is a kapu felé.
Bár a Slavia uralta a meccset, az első játékrész végén Ondrej Kolár kapus egy pillanatra kihagyott, és a szilveszteri bakiparádéba kívánkozó hibája után a Ferencváros került előnybe: Taras Kacharaba egy kontrát kivédekezve a kapushoz passzolta a labdát, ám az átpattant a lábán, és a hálóban kötött ki. Nem csoda, hogy a cseh játékosok hitetlenkedve, fejüket csóválva vonultak az öltözőbe (1–0).
A meccs lélektana egy pillanat alatt megváltozott, a fordulás után sokkal magabiztosabbá vált a Ferencváros. Olyannyira, hogy egy kontratámadás végén Myrto Uzuni tizenegyest harcolt ki (Kacharaba volt szabálytalan), s a mindig higgadt Ihor Haratin hajszálpontos lövéssel küldte a labdát a jobb alsó sarokba (2–0).
Nem sokkal később három is lehetett volna a Ferencváros előnye, de Tokmac Nguen tiszta ziccerben a kapusba lőtte a labdát.
Az előzetesen esélyesebbnek tartott cseh csapat alól kicsúszott a talaj, Jindrich Trpisovsky vezetőedző az 53. percben már négy cserénél járt, ám ebben a periódusban inkább a magyar együttes akarata érvényesült. A folytatásban ugyanis magabiztosan őrizte előnyét az FTC, sőt a hajrában tovább növelhette volna a különbséget, mert a prágaiak nagy erőkkel támadtak a szépítésért, és hátul kevésbé figyeltek, de végül újabb találat nem született.
A Ferencváros ezen a mérkőzésen a szerencsével sem állt hadilábon, és rendre jól jött ki a mérkőzés fordulópontjaiból, ez pedig kétgólos győzelmet ért a párharc első meccsén. Immár csak egy lépés a Bajnokok Ligája rájátszása, ám kedden 20 órától Prágában vért kell izzadni a továbbjutásért.
Az előző idényben csoportkörös Ferencváros a BL playoff körében a Kolozsvári CFR vagy a svájci Young Boys ellen játszhatna, vereség esetén viszont átkerül az Európa Liga selejtezőjébe, ahol a negyedik, utolsó fordulóban a horvát Dinamo Zagreb és a lengyel Legia Warszawa párharcának vesztesével mérkőzik.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ

Első mérkőzés

Ferencvárosi TC – Slavia Praha 2–0 (1–0)
Gólszerzők: Kacharaba 44. (öngól), Haratin 50. (11-esből).

P. A. (fotó: MTI)

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.