Ráijesztett a Barçára, majd öt gólt kaszált be a Ferencváros

2020.10.21 - 15:26

A Bajnokok Ligája csoportkör első fordulójában a Barcelona otthonában lépett pályára a magyar bajnokcsapat, de láthatóan nem ijedtek meg ellenfelüktől, hiszen az első percekben magabiztosan járatták a labdát. Ráadásul a 10. percben megfagyasztotta a hangulatot a Fradi a Camp Nouban, miután a 27. születésnapját ünneplő Tokmac Nguen lépett ki, majd a világ- és Európa-bajnok Gerard Piqué-t könnyedén átjátszva hatalmas gólt rúgott a bal felsőbe, de az asszisztens – helyesen – ekkor jelezte a lest.
Tíz perccel később pedig csak néhány centin múlott a Ferencváros vezetése: Nguen gyönyörűen tartotta meg a labdát a 16-oson belül, lekészítette Isaelnek, aki „szétbombázta” a bal oldali kapufát.
Nem sokkal később előnybe került a Barça, köszönhetően a hatszoros aranylabdás Lionel Messi zseniális szólójának és az általa érékesített büntetőnek (1–0). Tíz perccel a szünet előtt Ansu Fati került ziccerbe, de közeli lövését Dibusz Dénes szépen hárította, majd Messi lőtt kapufát lesről. A találkozó ezen pontján érezhető volt, hogy a magyar bajnoknak nagyon jót tenne a szünet, ám nem sikerült kihúznia addig, Fati növelte a katalánok előnyét egy Pazar találattal: Frenkie de Jong tökéletesen ívelte be a labdát a ferencvárosi védők mögé, a hátulról érkező Fati pedig nyolc méterről, kapásból lőtt a bal alsó sarokba (2–0).
Nem sokkal a fordulást követően Philippe Coutinho lőtte a harmadik hazai gólt: Fati sarokkal hozta helyzetbe a brazil válogatott játékost, aki 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3–0).
A Ferencváros bő negyed óra elteltével jutott levegőhöz a szorításból, és egy újabb Nguen-Isael összjáték után alakított ki helyzetet.
A 70. percben megszerezte első gólját a Ferencváros a BL mostani kiírásában, a Nguen által kiharcolt büntetőt Ihor Haratin értékesítette, ráadásul az utolsó emberként szabálytalankodó Piquét kiállította a játékvezető (3–1).
Az emberelőnyben futballozó Ferencváros megpróbált támadni, de egy Ousmane Dembélé által végig vezetett villámgyors kontra végén a 17 esztendős Pedri talált be, majd Dembélé a 89. percben beállította az 5–1-es végeredményt.

A vesztesek csatája a jövő héten
Szerhij Rebrov együttese a következő fordulóban, jövő szerdán az ukrán Dinamo Kijevet fogadja a Groupama Arénában.
A kvartett másik mérkőzésén a Cristiano Ronaldót koronavírus-fertőzés miatt nélkülöző Juventus a Dinamo Kijev otthonában lépett pályára. Az olasz bajnok a legutóbbi átigazolási idényben szerződtetett Álvaro Morata duplájával nyert 2–0-ra. Ezen a mérkőzésen debütált a Bajnokok Ligájában edzőként Andrea Pirlo, aki játékosként felnőtt tétmérkőzésen először 1995-ben lépett pályára, a Brescia színeiben. Annak a csapatnak Mircea Lucescu volt a vezetőedzője, ahogy a mostani Dinamo Kijevnek is.

Győztes visszatérés
13 év után játszott a BL főtáblájára a Lazio, aki azonnal egy rangadóval indított: az olasz fővárosban a Borussia Dortmundot fogadták, és a hazaiak végül kisebb meglepetésre 3–1-re nyertek, első góljukat pedig stílszerűen a 2019–2020-as bajnoki idény aranycipőse, Ciro Immobile szerezte. Érdekes, hogy az olasz játékos legutóbb 2014-ben volt eredményes a BL-ben, amikor éppen a Dortmund játékosa volt.
Egy másik érdekes mérkőzésen Párizsban, a legutóbbi BL-döntős otthonában győzött a Manchester United. Úgy látszik, az MU nyerni jár Párizsba, a 2019 márciusában aratott 3–1-es győzelem (amellyel akkor a legjobb nyolc közé jutott a Man. United) után ezúttal 2–1-re nyert a francia fővárosban. Ez volt az MU tizedik idegenbeli győzelme egymás után – az összes sorozatot figyelembe véve –, amely új rekordnak számít a klub történetében.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
E-csoport
Stade Rennais – FC Krasznodar 1–1 (0–0)

G.: Guirassy 56. (11-esből), illetve C. Ramírez 59.

Chelsea – Sevilla FC 0–0

F-csoport
FC Zenit – Club Brugge 1–2 (0–0)

G.: E. Horváth 74. (öngól), illetve Bonaventure 63., De Ketelaere 90+3.
SS Lazio – Borussia Dortmund 3–1 (2–0)
G.: Immobile 6., Hitz 23. (öngól), Akpa Akpro 76., illetve Haaland 71.

G-csoport
Dinamo Kijev – Juventus 0–2 (0–0)

G.: Morata 46., 84.
FC Barcelona – Ferencvárosi TC 5–1 (2–0)
G.: Messi 27. (11-esből), Fati 42., Coutinho 52., Pedri 82., Dembélé 89., illetve Haratin 70. (11-esből); kiállítva: Piqué 68. (Barcelona).

H-csoport
Paris Saint-Germain – Manchester United FC 1–2 (0–1)

G.: Martial 53. (öngól), illetve Bruno Fernandes 23. (11-esből), Rashford 87.
RB Leipzig – İstanbul Başakşehir 2–0 (2–0)
G.: Angelino 16., 20.

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.