Belföld

PSD: Iohannis elnöknek ki kell lépnie a több hete tartó letargiából és meg kell oldania a kormányválságot

2021.04.15 - 12:41

Az államfő alkotmány által előírt legfőbb feladata közvetíteni az államhatalmi ágak és a politikai pártok között az ország stabilitásának biztosítása érdekében - hangsúlyozza csütörtöki közleményében az alakulat.

Románia a koronavírus-járvány harmadik hullámának csúcsán van, nincsenek helyek az intenzív osztályokon, nap mint nap megdőlnek a halálozási rekordok, a krónikus betegek nem jutnak megfelelő kezeléshez, és az egészségügyi minisztérium körüli válság csak ront ezen a helyzeten - nyomatékosítják.

"Az államfő reakcióhiánya az országgal és a társadalommal szembeni kötelezettségeinek megszegését jelenti" - véli a PSD, emlékeztetve, hogy Iohannis elnök személyesen hozzájárult a PNL, az USR-PLUS és az RMDSZ alkotta "káros koalíció" létrehozásához, "dacolva a választópolgárok akaratával és a választás eredményeivel". "Ezért Iohannis közvetlenül felelős a jelenlegi politikai válság kialakulásáért, és kötelessége haladéktalanul közbeavatkozni a patthelyzetből való kitörés érdekében, amely súlyosan kihat a román állampolgárok életére és egészségére" - áll még a közleményben. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Turos Lóránd: Néhány napon belül véget érhet a kormányválság

Az RMDSZ ügyvezető elnöksége támogatja Siegfried Mureșan miniszterelnök-jelöltségét.
Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.