Belföld

PSD: Iohannis elnök véget vethetne a válságnak, ha kérné Cîţu kormányfő lemondását

2021.09.07 - 10:12

"Egy ilyen közbelépés az államfő részéről azonnal véget vetne a Romániát oly súlyosan érintő politikai válságnak" - fogalmaznak közleményükben a szociáldemokraták.

A PSD szerint elfogadhatatlan, hogy megbénuljon a gazdaság és az emberek szegénységbe süllyedjenek "egyetlen személy miatt, aki makacsul ragaszkodik a miniszterelnöki tisztséghez".

Az alakulat úgy véli, Iohannis elnök közvetlenül felelős a kormány kudarcáért, hiszen személyesen támogatta Cîţu miniszterelnöki kinevezését, és hozzájárult ahhoz, hogy az USR PLUS részt vegyen a kormányban a Nemzeti Liberális Párt és az RMDSZ mellett, létrehozva "a választások veszteseinek koalícióját". A kormányon levő alakulatok mind egyformán felelősek a jelenlegi "gazdasági és társadalmi katasztrófa" miatt - állítják.

"Iohannis elnöknek kötelessége kilépni a rá jellemző letargiából, és kérnie kell Cîţu miniszterelnök lemondását, majd egyeztetést kell kezdeményeznie a parlamenti pártokkal egy legitim kormány alakítása érdekében" - áll még a PSD közleményében.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

Adrian Veștea az új kijelölt miniszterelnök

Ő a PNL első alelnöke, de nem a párt javasolta. A Brassó Megyei Tanács elnöke és volt már fejlesztési miniszter.