Belföld

PSD: Függessze fel a kormány a beoltatlanok diszkriminációját az Európai Parlament döntéséig

2021.05.20 - 16:08

Az ellenzéki párt 'elfogadhatatlannak' és 'diszkriminatívnak' nevezi, hogy a kormány 'korlátozza a polgárok jogait és szabadságait', a szerint, hogy felvették-e vagy sem a koravírus elleni oltást.

Meglátásuk szerint, amennyiben az oltás ingyenes, úgy ingyenessé kellene tenni a PCR vagy antigén teszteket azok számára, akik nem kívánnak élni az oltás lehetőségével. Példaként azt hozzák fel, hogy azok, akik ingyen beoltatták magukat, részt vehetnek bizonyos eseményeken, míg mások, ugyanazokon az eseményeken, csak térítés ellenében elvégzett tesztelést követően vehetnek részt.

A PSD úgy véli, hogy a kormánynak fel kell függesztenie e diszkriminatív eljárásokat legalább addig, amíg az Európai Parlament, ahol intenzív tárgyalások folynak az ingyenes tesztelés lehetőségéről, nem hoz döntést az ügyben.

A párt szerint az ingyenes tesztelés éppen olyan jó védekezés lenne a járvány ellen, mint az oltás. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Szatmár megye

Az új bértörvény tervezete ellen tüntetnek

Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen tüntetnek ma Bukarestben az egészségügyi és a pénzügyi dolgozók szakszervezetei. Szatmáriak is Bukarestbe utaztak tiltakozni.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.