Belföld

PSD: A beígért gyermekpénzemelés elmaradásával 2,1 milliárd lejt lop ki a koalíció a gyermekek zsebéből

2021.06.07 - 12:32

A PSD hétfői közleményében azt írja, "Cîţu és Orban szembehazudták a szülőket és a gyermekeket" a 2020-as választások előtt, amikor azt ígérték, hogy öt szakaszban emelik a gyermekpénzt mindaddig, amíg - a szociáldemokraták által elfogadtatott törvénynek megfelelően - a kiindulási összeg megduplázódik. Egy új, a szenátus által első házként már elfogadott javaslat szerint azonban a választási kampányban beígért öt szakaszból kettő kiesik: a 2021. július 1-jétől esedékes harmadik, valamint a 2022. január 1-jétől esedékes negyedik szakasz - állítja a PSD.

"Ezekkel a módosításokkal a PNL, az USR és az RMDSZ alkotta koalíció kilop a gyerekek zsebéből 2,1 milliárd lejt, ekkora összeg járt volna még nekik 2021. július 1-je és 2022. július 1-je között. A beígért emelések elmaradásával Cîţu és Orban 522 lejt lop ki minden 2 és 18 év közötti gyermek zsebéből, a fogyatékkal élők esetében pedig 1044 lejt" - fogalmaznak.

Hozzáteszik, a Szociáldemokrata Párt ezt ellenzi, ezért törvénytervezetet készül benyújtani a parlamentbe, amely szerint már a jogszabály elfogadásától 214 lejről 300 lejre nőne a 18 éven aluli gyerekeknek járó összeg, a 2 éven aluliak, illetve a fogyatékkal élők pedig a jelenlegi 427 lej helyett 600 lejes támogatást kapnának.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.
Belföld

A románok többsége az előrehozott választások híve

Ha vasárnap parlamenti választásokat tartanának, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.