Pozsonyban fordíthat a Ferencváros

2022.07.26 - 14:39

Nehéz, de nem megvalósíthatatlan feladat vár a Ferencváros labdarúgócsapatára, amely szerda este Pozsonyban a hazai 2–1-es vereség után várja a Slovan elleni Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóját.
Nem jó előjel, hogy a magyar rekordbajnok még soha nem nyert a Slovan elleni tétmérkőzésen. Igaz, ebből nem volt sok, hiszen a sokat emlegetett 1992-es párharc után most találkozott ismét egymással a két csapat. Mint ismeretes, a pozsonyi 4–1 után Budapesten 0–0-t játszott a két együttes.
A mostani 2–1-es vereség viszont nem állítja lehetetlen feladat elé Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző legénységét. Minimum egygólos győzelemre lesz szükség a hosszabbítás kiharcolásához, míg a biztos továbbjutáshoz legalább kétgólos sikerre van szükség.
A fradi.hu beszámolója visszaemlékezett arra, hogy az 1964/1965-ös Vásárvárosok Kupája elődöntőjének első meccsén a Manchester United 3–2-re nyert, a visszavágón 1–0-ra győzött az FTC, majd a mindent eldöntő harmadik találkozót 2–1-re nyerte meg a magyar együttes.
1972 márciusában a jugoszláv Zeljeznicar elleni UEFA Kupa-párharc is 2–1-es vendégsikerrel zárult Budapesten, és bár kevés esélyt adtak a Fradinak a visszavágóra, a zöld-fehérek 2–1-re nyertek idegenben, 11-es párbaj után pedig kiharcolták a továbbjutást. Ugyanabban az évben, a KEK első fordulójában, meglepetésre 1–0-ra nyert odahaza a Floriana, de a budapesti visszavágón 6–0-ra kapott ki a máltai csapat.
1994-ben, a KEK második fordulójában, a CSZKA Moszkva elleni párharcban, az idegenbeli 2–1 után Budapetsen 11-es párbajra mentették a meccset, és továbbjutottak a zöld-fehérek.
A szerdai találkozó 21.30 órakor kezdődik. A továbbjutó a BL-selejtező harmadik körében az azeri Qarabağ és a svájci Zürich összecsapásnak a győztesével mérkőzik augusztus 2-án vagy 3-án, míg a  vesztesre az Európa Liga-selejtező 3. fordulójában az izraeli Maccabi Haifa és a görög Olympiacos párharc vesztese vár augsuztus 4-én.

Határtalanul: Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs

Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe

A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.