Pillanatnyi kiesés ellenére is győzelem Târgoviștén

2021.10.16 - 22:29

A szombati találkozó kissé nehézkesen kezdődött, és a második percben Stephanie Kostowicz szerezte meg az első pontokat (0–2). A 7. percben viszont már plusz 14 volt a két csapat között a VSK javára (2–16), majd fél perccel az első negyed vége előtt Dora Ardelean triplájával már 4–21-es állást mutatott az eredményjelző.
Talán kissé hátra dőltek Miguel Lopez edző tanítványai a biztos vezetés tudatában. Így történhetett meg, hogy Ancuța Stoenescu és Daiana Tănase egy egy triplával nyított (12–21). Jött Paloma Cucu válasza (12–24), viszont a dâmbovițai alakulat kihasználta az adódó lehetőséget, és kilenc pontra tartotta magát. Sőt, a 16.percben Gabriela Irimia távoli találata utána már mínusz nyolcra volt a Târgoviște (22–30), amikor Lopeznek bevillanhattak a márciusi meccs képei, amikor – szintén favoritként – kikapott a dâmbovițai csarnokban. Tizenhárom pontos előnnyel ment pihenőre a két csapat (30–43), viszont a fordulás után a házigazdák Diana Kleeman triplájva után ismét felzárkoztak nyolcra (35–43). Stoenescu is szorta a hármasokat (17 pontot szerzett a harmadik negyedben), de ezzel együtt a VSK még plusz tízzel kezdhette az utolsó negyedet (54–64).
A szatmári együttes spanyol szakvezetője felrázta a tanítványait, akik ismét magabiztosan léptek a pályára, remekül védekeztek, és lassan visszaállították a biztonságos előnyt (34. perc, 56–72). Nem adta könnyen magát Tănase csapata, viszont felzárkózni már nem sikerült. A végére viszont fel is adták a harcot, a VSK pedig növelte előnyét, fél perccel a vége előtt pedig Miljana Dzombeta szabaddobás pontjai beállították a mérkőzés legnagyobb különbségét (62–84).
Stílszerűen Stoenescu triplája zárta a mérkőzést: a 41 éves temesvári születésű olimpikon 25 pontot szerzett ezen a meccsen, 47 százalékos pontossággal dobta a három pontosokat.
A VSK a következő fordulóban a CSTBv CSU Olimpia Brassót fogadja a a bajnokság alapszakaszának a negyedik fordulójában.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 3. FORDULÓ

CSM Târgoviște – Szatmárnémeti VSK 65–84 (6:21, 24:22, 24:21, 11:20)

Târgoviște (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Carla Popescu (7/2/4), Diana Kleeman (3/3/0), Gabriela Irimia (14/9/0), Teodora Dumitru (6/8/0), Ancuța Stoenescu (25/3/3) – Alexia Doba (3/1/0), Daiana Tănase (7/3/1), Delora Pricop, Ana Ivan (0/1/0). Edző: Cătălin Tănase.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (9/1/5), Dora Ardelean (7/2/2), Sparkle Taylor (11/9/5), Biszák Boglárka (7/1/2), Stephanie Kostowicz (0/4/0) – Sierra Moore (14/2/1), Fodor Márta (4/0/2), Katarina Vuckovic (8/4/0), Paloma Cucu (3/3/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Izzadságszagú győzelem Konstanca ellen

Nem adta könnyen magát Konstanca kosárlabdacsapata szombat este a szatmárnémeti bajnoki mérkőzésen, ami előre vetítette, hogy a VSK-nak fel kell kötni a gatyát a kupasorozat elődöntőjében.

Egy félidőt tartotta magát Szatmáron az ellenfél

Nehezen melegedett rá a játékra a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szombat este, a CS Municipal Târgoviște elleni hazai bajnoki mérkőzésen.

Târgoviște ellen játszunk itthon

Szombat este 19 órától a Both Katalin Sportteremben játszik egymás ellen a Szatmárnémeti VSK és CSM Târgoviște női kosárlabdacsapata. A szatmáriak karantén után lépnek ismét pályára.