Izzadságszagú győzelem Konstanca ellen

2022.02.20 - 13:18

Alaposan megdolgoztatta erősebbnek vélt ellenfelét a Phoenix Konstanca női kosárlabdacsapata, így a Szatmárnémeti VSK az utolsó percekben szerzett kosarakkal húzta be az idénybeli tizennegyedik bajnoki sikerét.
A szombati meccs után viszont vészharangot is lehetne kongatni, hiszen a VSK és a Phoenix között sem költségvetésben, sem a játékoskeretek értékében nem csak meccsbeli öt pont a különbség.
A találkozót mindkét csapat erőteljesen kezdte, egy perc után 2–5-s vendégvezetést mutatott az eredményjelző. Azonban a következő két perc már előre vetítette, hogy nem a szezon meccsét láthatják majd a nézők: rengeteg eladott labda, hibás passz, gyenge és pontatlan dobás jellemezte mindkét csapat játékát, így a VSK-nak csak az 5. percben sikerült fordítani az álláson (7–5). Nem sok változott a játék képén, habár a 8. percben öt pont volt a két csapat között (12–7). Innen a konstancaiak fordítottak (12–14), de Fodor Márta triplájával még a VSK zárta előnnyel az első tíz percet (15–14).
A két perc szünet sem rázta fel a hazai keret játékosait, így a 15. percig csak futott az eredmény után, folyamatosan a vendégek vezettek kettővel. Sparkle Taylor és Miljana Dzombeta pontjai rövid időre a VSK-t hozták előnybe (27–22), de a tengerparti ellenfél ismét felállt és fordított (31–33). Ezúttal is a hazaiaké volt az utolsó szó, és Stephanie Kostowicz találatával döntetlen eredménnyel fordult a két csapat a második félidőre (33–33).
A 25. percben rezgett igazán a léc, amikor Miroslav Popov edző tanítványai már hattal vezettek (39–45). A negyed végéig kellett várni, míg a VSK visszazárt, majd Taylor öt pontjával ismét itt volt az előny (52–49).
Az utolsó negyed elején azt gondolhattuk egy pillanatig, hogy a szatmári gárda talpra áll, viszont a korábban hibátlanul teljesítő Aikaterina Sotiriou szabaddobást is hibázott (57–51). A 36. percben már nyolc pont is volt a két csapat között (63–55), de ezt az előnyt sem sikerült megőrizni. A VSK egykori játékosa, a szatmárnémeti atléta Nagy Attila felesége, Bianca Voica triplája két pontra hozta fel a Phoenixot (65–63). A zárásig viszont Kostowicz és Taylor megrázta magát (71–63), így Jade Quenee Vega triplája a végén már nem veszélyeztette a hazai sikert (71–66).
A VSK játékára egyébként rányomta a bélyegét, hogy ebben az évben ez volt csupán az ötödik tétmeccse, legutóbb február 4-én volt pályán Miguel Lopez edző alakulata. Ez a teljesítmény viszont kevés lesz ahhoz, hogy bár egy aranyérmet szerezzen idén a VSK, ráadásul ezzel a játékkal még a döntő sem garantált a február végi Román Kupa négyed döntőben. Mint ismeretes, február 26-án a kupasorozat elődöntőjében ismét a Phoenix lesz az ellenfél, addig viszont nem lesz újabb tétmeccse a VSK-nak.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 21. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Phoenix Konstanca 71–66 (15:14, 18:19, 19:16, 19:17).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (7/1/4), Dora Ardelean (4/6/0), Sparkle Taylor (27/4/1), Paloma Cucu (0/3/0), Stephanie Kostowicz (14/13/1) – Szmutku Renáta, Fodor Márta (6/1/0), Katarina Vuckovic (6/5/0), Biszák Boglárka (1/4/1), Aikaterina Sotiriou (6/7/3). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Phoenix (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Jade Quenee Vega (20/1/0), Bianca Nagy-Voica (9/2/0), Andreea Mititelu (5/3/0), Sara Run Hinriksdottir (7/4/3), Ciara Eleanor Rosten (9/10/3) – Andreea Beldian (0/1/2), Evelina Petrof (7/0/0), Bianca Fota (7/5/0), Denisa Fota (2/2/0). Vezetőedző: Miroslav Popov.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.