Másfél éves jogi hercehurcának vetett véget a Nagyváradi Fellebbviteli Bíróság január 31-ei jogerős ítélete, amelyben helyt ad a kórház igazgatótanácsa fellebbezésének, ugyanakkor tárgytalannak minősíti és elutasítja Marcela Papicinak az ő kártérítési igényéről szóló fellebbezési kérelmét. A Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház legutóbbi menedzseri versenyvizsgájáról és vonatkozó esetéről van szó, az ügy részleteiről Ressler Ştefan a kórház igazgatótanácsának elnöke adott tájékoztatást.
A kórház számára két pontban is kedvező ítélet azt követően született meg Nagyváradon, hogy egy elbukott versenyvizsga és az újravett menedzseri versenyvizsga késlekedése miatt Marcela Papici — aki közel tíz évvel ezelőtt már vezette 11 hónapon keresztül a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórházat — két esetben is keresetet nyújtott be első fokon, Szatmárnémetiben. Az egyikben azt kérte, hogy különféle szabálytalanságok miatt az igazgatótanács szervezze meg újra a menedzseri versenyvizsgát, majd mivel az erre vonatkozó elsőfokú ítéletet a testület nem oldotta meg a törvény által előírt harminc napon belül, késlekedés miatti kártérítést is követelt. A késés minden egyes naptári napjára 1000 lejt.
Első fokon, Szatmárnémetiben végül napi 600 lejes kártérítést ítéltek meg számára és részt vehetett a késlekedéssel ugyan, de megszervezett versenyvizsgán, ahol távoltól sem érte el a szükséges pontszámot és elbukott. A kórházi testület az elsőfokú döntést megtámadta.
A kórház igazgatótanácsát Szatmárnémetiben és Nagyváradon is elnöki minőségében képviselő Ressler azzal indokolta a versenyvizsga késve való megszervezését, hogy olyan előírásokat követelt meg erre vonatkozóan a Szatmárnémeti Bíróság, amit nem tudtak időben teljesíteni. A szatmárnémeti ítélet indoklásában az is szerepel, hogy a testület nem követett el mulasztást, ennek ellenére elmarasztalták, első fokon ellene ítéltek. A legtöbb időt az vette el a szervezőktől, hogy más megyéből kellett komoly orvosokat vizsgabizottsági tagok gyanánt toborozniuk, akiknek fizetséget sem adhattak és nem is kötelezhették őket a részvételre, vagy adott dátumon való megjelenésre.
A Nagyváradi Fellebviteli Bíróság előtt a Ressler által pro bono képviselt kórházi igazgatótanács végül be tudta bizonyítani, hogy tőle független, objektív okok miatt nem sikerült betartaniuk amit elsőfokú ítéletében a Szatmárnémeti Bíróság kért tőlük, azaz hogy 30 napon belül szervezzék meg újra a versenyvizsgát. Azt is bebizonyították, hogy Papici minden igénye tárgytalan, mivel már a Szatmárnémeti Bírósági döntés előtt kiderült, hogy kiesett a versenyvizsgáról és a fellebbezésre megadott határidőn belül a bizottságtól kapott vizsgajegy ellen nem emelt szót. A versenyvizsgával kapcsolatban végül egyébként 270 napos késésről volt szó, napi 600 lejjel számolva 162.000 lejjel rövidítette volna meg a kórház költségvetését, ha nem utasítja el ezt is a nagyváradi igazságszolgáltatás.
Princz Csaba