Belföld

Orban: nem szavazom meg a Ciucă-kormányt, jövő héten kilépek a PNL parlamenti frakciójából

2021.10.22 - 06:34

A B1 TV-nek nyilatkozó politikus elmondta, számára az ügyvivő védelmi miniszter kormányalakítási megbízása volt 'az utolsó csepp a pohárban'. Szerinte ezzel a lépéssel a PNL jelenlegi vezetői és Klaus Iohannis államfő is 'elárulták a román állampolgárok érdekeit'.

Ludovic Orban emlékeztetett arra, hogy a korábbi koalícióban sikerült egyezségre jutni egy fontos reformlépéseket tartalmazó kormányprogramban, ez az egyezség azonban most semmivé lett. 'Tényleg nem találok semmilyen racionális magyarázatot Klaus Iohannis Románia érdekeit sértő magatartására' - jelentette ki a PNL korábbi elnöke.

Orban kifejtette, mára már a PNL 'megszűnt létezni', a párt jelenlegi vezetősége 'gerinctelen és szolgalelkű', nem a tagság akaratát érvényesíti, hanem felülről kapja az utasításokat. A Ciucă-kormányt a Szociáldemokrata Párt (PSD) 'szánalmából' fogják beiktatni, s nem tud majd végrehajtani egyetlen reformot sem - jelentette ki. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.