Belföld

Orban: a PSD arra kötelez minket, hogy ne hagyjuk képviselet nélkül a szavazóinkat

2021.11.10 - 06:23

Ludovic Orban keddi Facebook-bejegyzése szerint a hétfői döntéssel a 'választói akarat eltérítésére', 'politikai csalásra' készül a PNL, mert a tavalyi parlamenti választásokon nem a szociáldemokratákkal való szövetkezésre kapott felhatalmazást a szavazóitól. A volt pártelnök emlékeztetett arra, hogy a liberálisok első számú ellenfele elmúlt években a PSD volt, és a PNL tisztújító kongresszusán is egy olyan pártprogramra szavaztak a küldöttek, amelyik kizárja az együttműködést a szociáldemokratákkal.

'Ma a PNL már mindent megtesz azért, hogy a PSD ismét kormányra kerüljön. Ennek semmilyen racionális magyarázata sincs, hiszen a PNL a választási kampányában nem csak hogy még csak említést sem tett egy ilyen természetellenes koalícióról, hanem végig a PSD ellen kampányolt' - írta Ludovic Orban.

A volt pártelnök politikai öngyilkosságnak nevezte a PNL hétfői döntését. Hozzátette: jómaga és a hívei tesznek majd arról, hogy nem maradjanak képviselet nélkül azok a liberálisok, akik ellenzik az együttműködést a PSD-vel.

Ludovic Orban hétfő este részt vett a PNL országos politikai bürójának hétfő esti ülésén, amelyen kifejtette: határozottan ellenzi pártja szövetkezését a szociáldemokratákkal. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bíróságra került a nemzeti liberális pártügy

A belső ellenzék többek között a pártból való kizárást vétóztatta meg a törvényszéken - PNL megfellebbezi a hétfői párthatározatok felfüggesztéséről szóló törvényszéki döntést.
Belföld

Nem áll be Veştea mögé az RMDSZ

Olyan szavazatokra is szükség lenne a kormányalakításhoz, amelyekkel nem akar egy lapra kerülni a Szövetség.
Belföld

Veştea nem hátrál, a PNL-s ultimátum sem riasztotta vissza

Nem adja vissza a kormányalakítási megbízást - a liberálisok (pártilag) nem támogatják, a PSD az RMDSZ döntésére vár.